Startsidan...
  Forum
  Krönika
   
  Videoklipp
   
  O'Learys-tipset 2019
- Lämna nytt tips
   
  Kommande matcher
  Länkar
   
  Medarbetare
   
  Kontaktformulär
   
  Sökning
  Skriv en nyhet
   
  Medlemserbjudande
  Om FotbollZ.se
   
  Vill du skriva på fotbollz.se?
  Gör fotbollz.se till din startsida
ÖFK Supporters
Tabell Tabell Skytteliga Skytteliga
Allsvenskan Tabell Skytteliga
- Östersunds FK  
Div 1 Norrland - Damer Tabell Skytteliga
- IFK Östersund
Div 2 Norrland - Herrar Tabell Skytteliga
- IFK Östersund Gästbok
- Ytterhogdals IK Gästbok
Div 2 M:a Norrland - Dam Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- IFK Östersund 2
- Krokom/Dvärsätt IF
- Ope IF
Div 3 M:a Norrland - Herr Tabell Skytteliga
- Alsens IF Gästbok
- Frösö IF Gästbok
- Ope IF Gästbok
Div 3 Damer Tabell Skytteliga
- Bergs IK
- Brunflo FK 2
- Hede/Vemdalen
- Häggenås SK
- IFK Strömsund
- IFK Östersund 3
- Järpens IF
- Ope IF 2
- Svegs IK
Div 4 Herrar Tabell Skytteliga
- Alsens IF 2
- Bergs IK
- Dvärsätts BK
- IFK Strömsund
- IFK Östersund Ungdom
- Järpens IF
- Offerdals IF Gästbok
- Ope IF 2
- Stuguns BK Gästbok
- Tandsbyns FK Gästbok
 
Övriga serier
Övrigt
Förbund, domare m fl
J/H Fotbollsdomarklubb
Ettan fotboll
fotbolly.se
 
Saknar Du din förening? Tryck här...
 
besök Space2u
 
Nsta match inom Jmtland/Hrjedalen

Denna side sker p Jmtland/Hrjedalens FFs hemsida efter nsta match och
visar sedan alla ev matcher 7 dagar framt.

G till frbundets Matcher idag-sida

Matcher Söndag 2019-08-25
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
15:00 Flytt p.g.a AIKs deltagande i Europa Leauge.stersund - AIK Jämtkraft Arena
P16 Nationell Grupp 7
11:30IFK stersund Ungdom - Kramfors-Alliansen Odensala Sportfält 11
12:00stersunds FK - Strands IF Lövsta IP
SM F17 Mellersta Norrland
15:00Ope IF (2) - Selnger FK/Aln IF Odensala Sportfält 1
16:00s IF - IFK Timr Hovängen
Division 5 Herrar
13:00IFK Kyrktsj - FK Cosmos Tåvallen
13:00Ragunda BK - Hede IK Hammarvallen IP
Division 6 Sdra Herrar
14:00Svegs IK 2 - Sundsj IF  Svegs IP
17:00Rtans IF - Bergs IK 2 Gladvallen
Division 6 Norra Herrar
13:00IFK Strmsund 2 - s IF 2 Strömsvallen
17:00Jrpens IF 2 - Nldens IF Norrmontage Arena
17:00Offerdals IF U - Hammerdals IF  Offerdalshägna
Pojkar 14
16:00Nldens IF - Brunflo FK P06 Näskottvallen
Pojkar 13
12:00IFK Lit - Underskers IF Hårkmovallen IP
13:00s IF - Jrpens IF  Hovängen
14:00re Slalomklubb - Brunflo FK  Duvedshallen
Pojkar 11 Z
16:00Ragunda BK - Hammerdals IF  Hammarvallen IP
Pojkar 10
10:00Ope IF United - KD 55 Odensala Sportfält 7
10:30Ope IF Real Bl - Bergs IK  Bågskytteplan
11:00Svegs IK - Hggens SK  Svegs IP
11:00re Slalomklubb - Stuguns BK Roma Duvedshallen
Flickor 16
12:00IFK stersund - Offerdals IF Odensala Sportfält 2
13:00Bergs IK - Mrsils IF/Jrpens IF Galhammarudden IP
Flickor 14
10:00Ope IF - IFK Strmsund Odensala Sportfält 5
11:00s IF - re Slalomklubb  Hovängen 2
15:00Myssj-Ovikens IF/Bergs IK - Ragunda BK Åsvallen
Flickor 11
10:30s IF Bl - Sundsj IF  Hovängen 3
11:00Frs IF Rosa - Svegs IK  Länsförsäkringar AC 2
12:45s IF Gul - Sundsj IF  Hovängen 3
13:00Svegs IK - Frs IF Vit Svegs IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Brunflo FK - Selnger FK 2 Åkreäng IP
14:00Krokom/Dvrstts IF - Heffnersklubbans BK Hissmovallen

Matcher Måndag 2019-08-26
TidMatchResultatAnlggning
Division 3 Damer
18:30Hggens SK - Brunflo FK 2 Tigervallen
Pojkar 11 X
17:30Frs IF Bl - IFK Lit  Lövsta IP
Pojkar 10
18:45KD 55 - IFK stersund Lugnvik Krokomsviken
Flickor 15
18:00Krokom Dvrstts IF - Ragunda BK/Klarne IK Hissmovallen
Flickor 11
18:00IFK Lit/Hggens SK - Ope IF Vit Hårkmovallen IP
18:00s IF Gul - Ope IF Vit Hovängen 3

Landskamper Tisdag 2019-08-27
TidMatchResultatAnlggning
P16 Landskamp
16:00 (17.00 lokal tid)Estland - Sverige EJL-stadion (TNTK)
Matcher Tisdag 2019-08-27
TidMatchResultatAnlggning
P17 Div.1 - Region 6 (Sder)
18:00stersunds FK - IFK stersund Ungdom U 17 Lövsta IP
Pojkar 14
18:00Ope IF U2 - Frs IF P06 Odensala Sportfält 4
18:30s IF - Ope IF P06 Hovängen
18:30stersunds FK - Frs IF Rosa ÖP-hallen
Pojkar 13
18:30IFK Strmsund - IFK Lit  Strömsvallen
Pojkar 12 Norra X
17:30IFK stersund Madrid - Brunflo FK Gul Tallvallen 1
18:45IFK stersund City Vit - Frs IF Vit Tallvallen 1
Pojkar 12 Norra Y
18:45IFK stersund City Rd - Frs IF Svart Tallvallen 2
Pojkar 11 X
17:30Ope IF Real - Ope IF City Bågskytteplan
Pojkar 11 Z
17:30IFK stersund City - Frs IF Svart Tallvallen 1
Flickor 15
19:15IFK stersund F05 - Brunflo FK  Odensala Sportfält 6
Flickor 13
18:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF  Hissmovallen
18:00Ope IF F07 - Orrvikens IK  Odensala Sportfält 9
Flickor 11
18:00Brunflo FK - s IF Gul Åkreäng Konstgräs
DM Herrar senior
19:30IFK stersund - Ytterhogdals IK Jämtkraft Arena

Landskamper Onsdag 2019-08-28
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 4-nations
14:00 13.00 lokal tid.England - Sverige Loughborough University Stadium
17:00 16.00 lokal tid.USA - Norge Loughborough University Stadium
F18 3-nations
18:00Sverige - Island Björknäsvallen
Matcher Onsdag 2019-08-28
TidMatchResultatAnlggning
SM F17 Mellersta Norrland
18:30Ope IF (2) - Ope IF (1)/Svegs IK Odensala Sportfält 11
Division 4 Herrar
18:30Tandsbyns FK - Dvrstts BK Tandsbyn Nya IP
Division 5 Herrar
18:30Svegs IK - FK Cosmos Svegs IP
20:00Frs IF 2 - s IF Länsförsäkringar AC 1
Division 3 Damer
19:00IFK stersund 3 - Jrpens IF Hofvallens IP
Pojkar 11 X
19:00Krokom Dvrstts IF - IFK Lit  Krokomsviken
Pojkar 11 Y
Underskers IF - Mrsils IF Trostavallen
17:30s IF Bl - IFK stersund F/N Rd Hovängen 3
18:30Nldens IF - Offerdals IF  Tallängen
Pojkar 10
18:00Frs IF Rosa - IFK stersund City  Lövsta IP
19:15Frs IF Vit - Ope IF Real Vit Lövsta IP
Flickor 16
20:00Frs IF - Bergs IK Länsförsäkringar AC 1
Flickor 14
18:30Ragunda BK - IFK Strmsund Hammarvallen IP
Flickor 12
18:30Brunflo FK - IFK stersund  Åkreäng Konstgräs
Flickor 10
Orrvikens IK - s IF F09 Nysve
17:30Krokom Dvrstts IF - Brunflo FK  Krokomsviken

Landskamper Torsdag 2019-08-29
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval
18:45 (16:45 lokal tid)Island - Ungern Laugardalsvöllur
P16 Landskamp
16:00 (17.00 lokal tid)Estland - Sverige EJL-stadion (TNTK)
Matcher Torsdag 2019-08-29
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
18:30Ope IF 2 - Offerdals IF Odensala Sportfält 1
19:00Jrpens IF - IFK stersund Ungdom Norrmontage Arena
Division 3 Damer
18:30Hede /Vemdalen - Bergs IK  Vemvalla
19:00Brunflo FK 2 - IFK Strmsund Åkreäng IP
Pojkar 15
18:00IFK Lit - Bergs IK  Hårkmovallen IP
Pojkar 14
18:30Frs IF Svart - Jrpens IF  Warners
Pojkar 12 Norra Y
18:45IFK stersund Lugnvik - Brunflo FK Svart Lugnvik
19:15stersunds FK - Frs IF Svart Jämtkraft Arena B-plan
Pojkar 11 X
18:45IFK stersund Z - IFK stersund Lugnvik  Lugnvik
Pojkar 10
18:30IFK stersund City - KD 55 Kyrkåsvallen
Flickor 13
18:30IFK stersund - IFK Lit/Hggens SK Odensala Sportfält 5
Flickor 12
Bergs IK F 07/08 - Offerdals IF F 05-06 Galhammarudden IP
19:15Frs IF Svart - Brunflo FK  Länsförsäkringar AC 2
Div 2 Damer Mellersta Norrland
18:30Selnger FK 2 - Kovlands IF  Selånger IP

Landskamper Fredag 2019-08-30
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 4-nations
14:00 13.00 lokal tid.England - USA Loughborough University Stadium
17:00 16.00 lokal tid.Norge - Sverige Loughborough University Stadium
F18 3-nations
18:00Island - Norge Gammelstads IP
Matcher Fredag 2019-08-30
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
18:30Stuguns BK - IFK Strmsund Stuguns IP
Pojkar 14
18:10Frs IF P06 - Nldens IF  Länsförsäkringar AC 1
Pojkar 10
17:30s IF - Hggens SK  Hovängen 3
Flickor 15
19:00Brunflo FK - Krokom Dvrstts IF Åkreäng IP

Matcher Lördag 2019-08-31
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
15:00Ytterhogdals IK - Ume FC Akademi Svedjevallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Alsens IF - Iggesunds IK Bleckåsvallen IP
Division 5 Herrar
15:00Svegs IK - IFK Kyrktsj Svegs IP
Pojkar 16
14:00Jrpens IF P02/03 - Hede IK / Vemdalens IF Norrmontage Arena
Pojkar 15
10:30Bergs IK - s IF Galhammarudden IP
Pojkar 14
Ope IF P06 - stersunds FK Odensala Sportfält
13:00Sundsj IF 03-05 - IFK stersund P06 Biskopvallen
14:00Ope IF U2 - Krokom Dvrstts IF P04 Odensala Sportfält 4
Pojkar 13
Ope IF - s IF Odensala Sportfält 1
Pojkar 12 Sdra
Bergs IK - Myssj-Ovikens IF  Galhammarudden IP
Pojkar 12 Norra X
13:15Ope IF Vit - re SLK Odensala Sportfält 2
Pojkar 12 Norra Y
09:30Ope IF Bl - Krokom Dvrstts IF  Odensala Sportfält 2
Pojkar 11 X
09:00Ope IF Real - IFK Lit  Odensala Sportfält 1
10:15Ope IF City - Frs IF Bl Odensala Sportfält 1
12:00Ope IF City - IFK Lit  Odensala Sportfält 1
13:15Ope IF Real - Brunflo FK  Odensala Sportfält 1
Pojkar 11 Z
09:00stersunds FK - IFK stersund City Jämtkraft Arena B-plan
10:00Ragunda BK - Frs IF Svart Hammarvallen IP
Pojkar 10
09:00Ope IF Real Bl - s IF  Odensala Sportfält 1
10:15Ope IF Real Vit - Brunflo FK  Odensala Sportfält 1
10:45stersunds FK - Svegs IK  Jämtkraft Arena B-plan
11:30Ope IF United - s IF  Odensala Sportfält 7
12:00re Slalomklubb - IFK stersund Z Duvedshallen
12:45Ope IF Real Vit - Frs IF Rosa Odensala Sportfält 1
13:00Brunflo FK - Svegs IK  Åkreäng Konstgräs
14:00Ope IF Real Bl - Frs IF Vit Odensala Sportfält 1
14:00Ope IF United - Orrvikens IK  Odensala Sportfält 7
Flickor 16
13:00Offerdals IF - Hede IK /Vemdalens IF Offerdalshägna
Flickor 14
10:00Ope IF - Frs IF  Odensala Sportfält 5
Flickor 13
12:00Ope IF - IFK Lit/Hggens SK Odensala Sportfält 4
Flickor 12
10:00Frs IF Svart - s IF Gul Länsförsäkringar AC 2
10:45Ope IF - Hede IK Vemdalen Odensala Sportfält 7
11:30Frs IF Rosa - s IF Bl Länsförsäkringar AC 2
14:30Ope IF - Offerdals IF F 05-06 Odensala Sportfält 7
Flickor 11
Frs IF Rosa - Hallens SK Flickor 08 
Sundsj IF - Frs IF Vit 
09:00Ope IF Vit - Frs IF Vit Odensala Sportfält 7
10:15Ope IF Bl - IFK Strmsund  Odensala Sportfält 7
11:00Svegs IK - s IF Bl Svegs IP
12:00Ope IF Bl - Frs IF Rosa Odensala Sportfält 7
13:00Svegs IK - s IF Bl Svegs IP
13:15Ope IF Bl - IFK Strmsund  Odensala Sportfält 8
Flickor 10
Ope IF - Frs IF Svart  Odensala Sportfält 7
16:00Svegs IK - IFK stersund  Svegs IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00IFK Timr - Krokom/Dvrstts IF Timrå IP Konstgräs
16:00Stde IF - Ope IF Stöde IP

 
Herrar
av: Nyval | 20 Aug 2019 - 14:03
Mittmedia alternativt sig. ö.s
26
kommentarer
Resultt Spelomgng 13 div.4 Jmtland
av Lasse Granbacka | 23 Aug 2019 - 10:46
25
kommentarer
Tung kvll fr FK - Elfsborg hade uppvisning i mlskytte.
av Margareta "Myggan" Handler | 19 Aug 2019 - 23:06
VS IF Elfsborg - FK 4-1 (3-0)
21
kommentarer
Fotbollen i fokus
av Haldo Jonsson | 17 Aug 2019 - 10:39
Grdagens intervju med Daniel Kin
18
kommentarer
Att satsa rtt - eller inte
av Haldo Jonsson | 23 Aug 2019 - 22:19
Fotbollz.se lgger sig i de ofrt
15
kommentarer
Startelvan ikvll
av Haldo Jonsson | 19 Aug 2019 - 18:04
Aly Keita – Tom Pettersson, N
 
 Skrivet den Fre 2 Aug 09:16
 
 Skrivet den Tis 16 Jul 20:19
 
 Skrivet den Fre 9 Aug 21:10
fotbollz.se på Facebook