Startsidan
  Forum
  Krönika
   
  Videoklipp
   
  O'Learys-tipset 2018 Ny!
- Lämna nytt tips
   
  Kommande matcher
  Länkar
   
  Medarbetare
   
  Kontaktformulär
   
  Sökning
  Skriv en nyhet
   
  Medlemserbjudande
  Om FotbollZ.se
   
  Vill du skriva på fotbollz.se?
  Gör fotbollz.se till din startsida
 test >åäö<
ÖFK Supporters
Tabell Tabell Skytteliga Skytteliga
Allsvenskan  Tabell Skytteliga
- Östersunds FK  
Div 1 Norrland - Damer  Tabell Skytteliga
- IFK Östersund
Div 2 Norrland - Herrar  Tabell Skytteliga
- IFK Östersund Gästbok
- Ytterhogdals IK Gästbok
Div 2 M:a Norrland - Dam  Tabell Skytteliga
- Häggenås SK
- Krokom/Dvärsätt IF
- Ope IF
- IFK Östersund 2
Div 3 M:a Norrland - Herr  Tabell Skytteliga
- Alsens IF Gästbok
- Frösö IF Gästbok
- Lillhärdals IF
Div 3 Damer  Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- IFK Strömsund
- Järpens IF
- IFK Östersund 3
- Hede/Vemdalen
- Ope IF 2
- Ope IF 3
- Svegs IK
Div 4 Herrar  Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- Hede IK
- Järpens IF
- Offerdals IF Gästbok
- Ope IF Gästbok
- Stuguns BK Gästbok
- Tandsbyns FK Gästbok
- Alsens IF 2
- IFK Östersund 2
- IFK Strömsund
 
Övriga serier
Övrigt
Förbund, domare m fl
J/H Fotbollsdomarklubb
Ettan fotboll
fotbolly.se
 
Saknar Du din förening? Tryck här...
 
besök Space2u
 
Nsta match inom Jmtland/Hrjedalen

Denna side sker p Jmtland/Hrjedalens FFs hemsida efter nsta match och
visar sedan alla ev matcher 7 dagar framt.

G till frbundets Matcher idag-sida

Matcher Fredag 2018-08-17
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell Grupp 7
19:10stersunds FK - Ope IF  Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
19:00Hede IK - Ope IF Söderåsen IP
19:00Offerdals IF - Tandsbyns FK Offerdalshägna
19:00Stuguns BK - IFK Strmsund Stuguns IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
16:30Hede IK /Vemdalen - re Slalomklubb  Söderåsen IP
18:30stersunds FK - Ope IF  Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
18:30s IF - Ragunda BK/Klarne IK Hovängen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Krokom/Dvrstts IF - Brunflo FK Hissmovallen

Matcher Lördag 2018-08-18
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Alsens IF - Lillhrdals IF Bleckåsvallen IP
Division 3 damer
14:00Jrpens IF - Brunflo FK 2 Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
10:00Jrpens IF 02/03 - s IF  Norrmontage Arena
13:00Bergs IK - Brunflo FK 02/03 Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
15:00IFK stersund P06 Real - Nldens IF Bl Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Pojkar
11:00IFK Strmsund - Brunflo FK Svart Strömsvallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Bergs IK - Klvsj IF  
Lillhrdals IF - Svegs IK P07/08 Solberga IP
Ragunda BK - Klvsj IF  
Svegs IK P07/08 - Lillhrdals IF  
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Bl - s IF Bl 
IFK stersund P08 F/N Vit - Nldens IF 
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
13:00Mrsils IF/Jrpens IF - Ope IF F04 Vit Lillänge
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
15:00Stuguns BK Timere - s IF  Stuguns IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
IFK Strmsund - Ope IF Vit 
11:00Brunflo FK - IFK Strmsund  Åkreäng Konstgräs
13:00IFK Strmsund - Bergs IK  Vikvallen
15:00Brunflo FK - Bergs IK  Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
14:00IF Team Hudik - Frs IF  Björkberg
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Hggens SK - IFK Timr Tigervallen

Matcher Söndag 2018-08-19
TidMatchResultatAnlggning
U17 Div.1 Sdra Norrland
15:30stersunds FK - Sollefte GIF FF Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
16:00Jrpens IF - Alsens IF 2 Norrmontage Arena
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Strmsund 2 - Nldens IF Strömsvallen
Division 6 Herrar Sdra
13:00Bergs IK 2 - Hede/Vemdalen Galhammarudden IP
17:00Brunflo FK 2 - Svegs IK Åkreäng IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
10:00Frs IF P04 - IFK stersund  Länsförsäkringar AC 1
13:00Ragunda BK boys - re Slalomklubb  Stuguns IP
15:00Svegs IK - Offerdals IF  Svegs IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
13:00Sundsj IF - IFK Lit  Biskopvallen
15:00Brcke SK/nge IF - stersunds FK Björkhaga Arena
15:00IFK Strmsund - Frs IF P05 Strömsvallen
15:00Ope IF U3 Vit - re Slalomklubb  Odensala Sportfält 4
17:00Bergs IK - Krokom Dvrstts IF  Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
12:00Hede IK /Vemdalens IF - Ope IF Bl Söderåsen IP
12:00Orrvikens IK - Sundsj IF Nysve
14:00Hede IK /Vemdalens IF - Ope IF Vit Söderåsen IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
12:00Frs IF - Offerdals IF Länsförsäkringar AC 1
13:00Ope IF - Svegs IK  Odensala Sportfält 2
15:30IFK stersund - Hede IK /Vemdalen Jämtkraft Arena B-plan
16:00Frs IF - Svegs IK  Lövsta IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00Krokom Dvrstts IF - IFK Strmsund  Dammplan
13:00Ope IF F04 Bl - Bergs IK  Odensala Sportfält 3
13:00Ragunda BK United - Frs IF  
13:00re Slalomklubb - IFK Lit/Hggens SK  Duvedshallen
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
10:00IFK stersund F05 - Svegs IK  Odensala Sportfält 1
15:00Ope IF - Svegs IK  Odensala Sportfält 3
FK-ligan - Division 5 Flickor
14:00Ope IF Vit - Offerdals IF  Odensala Sportfält 8
FK-ligan - Division 7 Flickor
Brcke SK - Brunflo FK Svart 
11:00Sundsj IF - Ope IF Bl Biskopvallen
17:00Nldens IF - Frs IF Vit Tallängen
18:00Brunflo FK Gul - Brcke SK Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
Njurunda IK - Aln IF 
11:00Aln IF - Frs IF  Släda IP
11:00BK rnen rnskldsvik - s IF Bodums IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00IFK stersund 2 - Selnger FK 2 Jämtkraft Arena

Matcher Måndag 2018-08-20
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
18:30Jrpens IF - IFK stersund P06 Real Norrmontage Arena
19:00Nldens IF Bl - IFK stersund Lugnvik  Näskottvallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:45Offerdals IF - Brunflo FK Svart Offerdalshägna
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30Brunflo FK - Frs IF Vit Åkreäng Konstgräs
18:30Krokom Dvrstts IF - IFK Strmsund  Dammplan
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Svart - Nldens IF  Åkreäng Konstgräs

Landskamper Tisdag 2018-08-21
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamp
17:30 (18:30 lokal tid)Finland - Sverige Nickby Centralidrottsanläggning
Dam EM-kval Preliminary Round
16:00 (15:00 lokal tid)Nederlnderna - Sverige Newry Leisure Centre
20:00 (19:00 lokal tid)Nordirland - Belgien Newry Leisure Centre
Matcher Tisdag 2018-08-21
TidMatchResultatAnlggning
Division 5 Herrar
19:00Ope IF 2 - s IF Odensala Sportfält 1
Division 3 damer
19:00Ope IF 2 - IFK stersund 3 Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:30Brunflo FK 02/03 - stersunds BK  Åkreäng IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
s IF - Sundsj IF  Hovängen
19:00IFK Lit - Ope IF U3 Bl Hårkmovallen IP
19:00IFK stersund - IFK stersund P05 Pro Tallvallen 11
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
18:00Brcke SK - s IF  
18:00Nldens IF Gul - Frs IF P06 Näskottvallen
18:00Ope IF Bl/Vit - Frs IF  Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30IFK stersund 09/10 - Ope IF Real Hofvallens IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00Ope IF - Offerdals IF Odensala Sportfält 2
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
17:30Frs IF - Brunflo FK  Länsförsäkringar AC 1
18:30Jrpens IF /Mrsils IF - Ragunda BK Tigers Norrmontage Arena
19:00Myssj/Ovikens IF Strsan - IFK stersund F05 Åsvallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF  Mickevallen
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00Brunflo FK - Frs IF Svart Åkreäng Konstgräs
18:00IFK stersund City - Ope IF  Lugnvik

Landskamper Onsdag 2018-08-22
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Preliminary Round
16:00 (15:00 lokal tid)Belgien - Nederlnderna Newry Leisure Centre
20:00 (19:00 lokal tid)Nordirland - Sverige Newry Leisure Centre
Matcher Onsdag 2018-08-22
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - Stuguns BK Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
19:00Bergs IK - Ragunda BK Galhammarudden IP
19:00Brcke SK - Fkers IK Björkhaga Arena
19:00Hallens SK - Norra Lits IF Hallgärdet 1
Division 3 damer
19:00IFK stersund 3 - IFK Strmsund Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Myssj-Ovikens IF - stersunds FK Åsvallen
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30IFK Lit - Frs IF Vit Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:15Frs IF - Mrsils IF/Jrpens IF Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
19:30Jrpens IF /Mrsils IF - s IF  Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 5 Flickor
19:00Nldens IF - Offerdals IF  Näskottvallen
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Nldens IF - s IF Gul Tallängen
18:30Hggens SK Tigers - Brunflo FK Gul Tigervallen 2
DM F16
19:00s IF - Ope IF  Hovängen

Landskamper Torsdag 2018-08-23
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamp
16:30 (17:30 lokal tid)Finland - Sverige Kalevan Urheilupuisto
Matcher Torsdag 2018-08-23
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Ope IF - Brunflo FK Torvallens IP
Division 3 damer
19:00Jrpens IF - Hede /Vemdalen Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
20:15stersunds BK - IFK stersund  Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Ope IF U3 Bl - Krokom Dvrstts IF  Odensala Sportfält 4
FK-ligan - Division 5 Pojkar
Ope IF Bl - s IF Bl 
18:00Brunflo FK Gul - Orrvikens IK Åkreäng Konstgräs
18:30Hammerdals IF - IFK Lit  Svartvikens IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
s IF Gul - IFK stersund Lugnvik 
18:00Nldens IF - IFK stersund Prolympia  Tallängen
18:45IFK stersund City Rd - Brunflo FK Svart Tallvallen 1
18:45IFK stersund City Vit - Brunflo FK Gul Tallvallen 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:45IFK stersund Lugnvik - IFK stersund P08 F/N Vit Lugnvik
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00IFK stersund - Bergs IK  Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK Lit - IFK stersund  Hårkmovallen IP

 
Herrar
av: Gunnar | Igår - 23:09
Rennes bjöd 4 milj euro plus 2
Ungdom
av: Kritisk | Igår - 09:42
Olle, exakt vad är det i mit t
37
kommentarer
Tionde raka, Ghoddos till Frankrike & Kpozos gldje
av Agne Svrd | 12 Aug 2018 - 23:17
21
kommentarer
Justa papper, eller?
av Haldo Jonsson | 14 Aug 2018 - 22:57
Quique Pina, som i pressen uppgetts
19
kommentarer
Rewan Amin klar fr FK
av Haldo Jonsson | 11 Aug 2018 - 10:17
Bild: Rewan Amin
14
kommentarer
Det nya trnarteamet
av Haldo Jonsson | 10 Aug 2018 - 16:28
Det r dessa herrar som ska leda
9
kommentarer
9 raka utan frlust fr FK och 10:e kom mot Kalmar FF!
av Lasse Granbacka | 12 Aug 2018 - 19:56
FK - Kalmar FF 2-
 
 Skrivet den Tis 14 Aug 23:40
fotbollz.se på Facebook