Startsidan...
  Forum
  Krönika
   
  Videoklipp
   
   
  Kommande matcher
  Länkar
   
  Medarbetare
   
  Kontaktformulär
   
  Sökning
  Skriv en nyhet
   
  Medlemserbjudande
  Om FotbollZ.se
   
  Vill du skriva på fotbollz.se?
  Gör fotbollz.se till din startsida
ÖFK Supporters
Tabell Tabell Skytteliga Skytteliga
Allsvenskan Tabell Skytteliga
- Östersunds FK  
Div 1 Norrland - Damer Tabell Skytteliga
- IFK Östersund
Div 2 Norrland - Herrar Tabell Skytteliga
- IFK Östersund Gästbok
- Ytterhogdals IK Gästbok
Div 2 M:a Norrland - Dam Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- IFK Östersund 2
- Krokom/Dvärsätt IF
- Ope IF
Div 3 M:a Norrland - Herr Tabell Skytteliga
- Alsens IF Gästbok
- Frösö IF Gästbok
- Ope IF Gästbok
Div 3 Damer Tabell Skytteliga
- Bergs IK
- Brunflo FK 2
- Hede/Vemdalen
- Häggenås SK
- IFK Strömsund
- IFK Östersund 3
- Järpens IF
- Ope IF 2
- Svegs IK
Div 4 Herrar Tabell Skytteliga
- Alsens IF 2
- Bergs IK
- Dvärsätts BK
- IFK Strömsund
- IFK Östersund Ungdom
- Järpens IF
- Offerdals IF Gästbok
- Ope IF 2
- Stuguns BK Gästbok
- Tandsbyns FK Gästbok
 
Övriga serier
Övrigt
Förbund, domare m fl
J/H Fotbollsdomarklubb
Ettan fotboll
fotbolly.se
 
Saknar Du din förening? Tryck här...
 
besök Space2u
 
Nsta match inom Jmtland/Hrjedalen

Denna side sker p Jmtland/Hrjedalens FFs hemsida efter nsta match och
visar sedan alla ev matcher 7 dagar framt.

G till frbundets Matcher idag-sida

Matcher Lördag 2018-07-28
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
16:00stersund - IF Elfsborg1 - 0Jämtkraft Arena

Matcher Söndag 2018-07-29
TidMatchResultatAnlggning
Trningsmatcher JH Herr
13:30IFK stersund - Frs IF  Jämtkraft Arena

Matcher Måndag 2018-07-30
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-07-31
TidMatchResultatAnlggning
Regional F 17
19:00Krokom Dvrstts IF - Selnger FKWW (-3 - -3)Hissmovallen
19:00s IF - Selnger FK5 - 1Hovängen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Krokom/Dvrstts IF - Selnger FK 24 - 2Hissmovallen

Matcher Onsdag 2018-08-01
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-08-02
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-08-03
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
19:30Lillhrdals IF - stavalls IF0 - 1Solberga IP

Matcher Lördag 2018-08-04
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
14:00IFK stersund - Hrnsands FF6 - 1Jämtkraft Arena
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Frs IF - Anundsj IF1 - 1Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
15:00IFK stersund P06 Real - Brcke SK 8 - 1Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Lillhrdals IF - Ragunda BK 
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Hggens SK - Hrnsands SK1 - 4Tigervallen

Landskamper Söndag 2018-08-05
TidMatchResultatAnlggning
P16 Nordisk pojk grp B
18:00 (17:00 lokal tid)Island - Frarna2 - 1Tórsvöllur
18:00 (17:00 lokal tid)Kina - Norge0 - 1Argir Stadion
P16 Nordisk pojk grp A
14:00 (13:00 lokal tid)Finland - Danmark0 - 0Argir Stadion
14:00 (13:00 lokal tid)Sverige - Nordirland2 - 0Tórsvöllur
Matcher Söndag 2018-08-05
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
13:00Ytterhogdals IK - Pite IF FF1 - 0Svedjevallen
Division 6 Herrar Norra
13:00United stersund FC - IFK Strmsund 22 - 2Lövsta IP
13:00FK Cosmos - Nldens IF5 - 1Jämtkraft Arena B-plan
Division 6 Herrar Sdra
17:00Tandsbyns FK 2 - Svegs IK1 - 2Tandsbyn Nya IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
13:00Frs IF - Hede IK /Vemdalen2 - 0
13:00Ragunda BK boys - IFK stersund 0 - 7Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
15:00IFK Strmsund - Bergs IK 9 - 0Strömsvallen
15:00s IF - re Slalomklubb 2 - 6Hovängen
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
10:00Myssj/Ovikens IF - Klvsj IF  
11:30Myssj/Ovikens IF - Bergs IK 
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
16:00Ragunda BK/Klarne IK - Svegs IK 3 - 3Ånäset IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00Ragunda BK United - IFK Lit/Hggens SK 4 - 1
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
15:00Myssj/Ovikens IF Strsan - Svegs IK 5 - 1Kejsarvallen IP
15:00Ragunda BK Tigers - re Slalomklubb WO (3 - 0)
Regional F 17
Krokom Dvrstts IF - Njurunda IK WO (3 - 0)
19:00Brunflo FK - Ope IF 2 - 5Åkreäng IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Krokom/Dvrstts IF - Heffnersklubbans BK1 - 4Hissmovallen

Matcher Måndag 2018-08-06
TidMatchResultatAnlggning
Division 6 Herrar Sdra
19:00Bergs IK 2 - Brunflo FK 24 - 2Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Krokom Dvrstts IF - Ope IF U3 Vit0 - 1Dammplan
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
19:00Nldens IF Gul - stersunds FKWW (-3 - -3)Näskottvallen

Landskamper Tisdag 2018-08-07
TidMatchResultatAnlggning
P16 Nordisk pojk grp B
13:00 (12:00 lokal tid)Island - Kina3 - 0Tórsvöllur
19:00 (18:00 lokal tid)Norge - Frarna2 - 0Tórsvöllur
P16 Nordisk pojk grp A
13:00 (12:00 lokal tid)Danmark - Nordirland1 - 0Gundadalur
16:00 (15:00 lokal tid)Sverige - Finland1 - 4Tórsvöllur
Matcher Tisdag 2018-08-07
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Alsens IF 2 - Tandsbyns FK1 - 3Bleckåsvallen IP
Division 5 Herrar
19:00Ope IF 2 - Ragunda BK7 - 2Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Bergs IK - Brcke SK/nge IF 1 - 5Galhammarudden IP
19:00Frs IF P05 - Hammerdals IF 0 - 6Warners
19:00Myssj-Ovikens IF - IFK stersund 1 - 11Åsvallen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
18:00Nldens IF Bl - Frs IF 4 - 4Näskottvallen
FK-ligan - Division 3 Flickor
18:15Ope IF F04 Bl - Frs IF 5 - 1Odensala Sportfält 9
19:00Krokom Dvrstts IF - Ragunda BK United1 - 1Dammplan
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Gul - Ope IF Vit Åkreäng Konstgräs
Div 2 Damer Mellersta Norrland
20:00IFK stersund 2 - Aln IF2 - 1Jämtkraft Arena

Matcher Onsdag 2018-08-08
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - Offerdals IF4 - 2Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
19:00Bergs IK - Fkers IK2 - 1Galhammarudden IP
19:00s IF - Dvrstts BK2 - 2Hovängen
20:00Frs IF 2 - Norra Lits IF2 - 1Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00IFK Lit - IFK Strmsund  Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:45s IF Gul - Offerdals IF  Hovängen 3
19:15Krokom Dvrstts IF - Ope IF Vit Mickevallen

Landskamper Torsdag 2018-08-09
TidMatchResultatAnlggning
P16 Nordisk pojk grp B
16:00 (15:00 lokal tid)Frarna - Kina1 - 1Tórsvöllur
20:00 (19:00 lokal tid)Norge - Island Tórsvöllur
P16 Nordisk pojk grp A
13:00 (12:00 lokal tid)Danmark - Sverige2 - 1Tórsvöllur
13:00 (12:00 lokal tid)Nordirland - Finland1 - 3Gundadalur
Matcher Torsdag 2018-08-09
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Ope IF - Stuguns BK0 - 2Torvallens IP
Division 5 Herrar
19:00Brcke SK - Hallens SK0 - 6Björkhaga Arena
Division 6 Herrar Norra
19:00IFK Strmsund 2 - FK Cosmos0 - 3Strömsvallen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00s IF Gul - Krokom Dvrstts IF Hovängen 3
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
19:00Brunflo FK Gul - Frs IF Vit Länsförsäkringar AC 2
19:00Frs IF Svart - Brunflo FK Gul Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00IFK stersund - Ope IF F04 Vit1 - 0Odensala Sportfält 11

Matcher Fredag 2018-08-10
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Brunflo FK - Hede IK5 - 3Åkreäng IP
19:00IFK Strmsund - Jrpens IF4 - 1Strömsvallen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Ope IF - Krokom/Dvrstts IF1 - 1Torvallens IP

Landskamper Lördag 2018-08-11
TidMatchResultatAnlggning
P16 Nordisk pojk Placeringsmatcher
11:00Danmark - Norge3 - 0Gundadalur
11:00 11.00 lokal tid. Match om 5-6:e plats.Frarna - Sverige0 - 3Tórsvöllur
11:00Nordirland - Kina3 - 1Argir Stadion
14:30 Final, Nordisk pojkturnering 2018.Island - Finland1 - 0 e.f.Tórsvöllur
Matcher Lördag 2018-08-11
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
12:00IFK stersund - Gllivare Malmbergets FF8 - 0Jämtkraft Arena
12:00Ytterhogdals IK - Tfte IK4 - 1Svedjevallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
13:00Frs IF - Svartviks IF1 - 1Länsförsäkringar AC 1
14:00Lillhrdals IF - Arns IF2 - 4Solberga IP
U16 Nationell Grupp 7
13:00Ope IF - Strands IF3 - 1Odensala Sportfält 1
14:00IFK stersund - Selnger FK2 - 4Jämtkraft Arena B-plan
14:10stersunds FK - Bollns GIF FF 3 - 2Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Kyrktsj - FK Cosmos2 - 5Tåvallen
Division 3 damer
15:00Svegs IK - Hede /Vemdalen0 - 1Svegs IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
12:00Ope IF - Svegs IK1 - 3Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 3 Pojkar
14:00Brcke SK/nge IF - Hammerdals IF 3 - 4Björkhaga Arena
FK-ligan - Division 5 Pojkar
Krokom Dvrstts IF - Frs IF Rosa Dammplan
Krokom Dvrstts IF - Frs IF Svart Dammplan
FK-ligan - Division 7 Pojkar
10:00stersunds FK - IFK stersund P08 F/N Rd Jämtkraft Arena B-plan
11:00s IF Bl - Stuguns BK Roma Hovängen 3
FK-ligan - Division 5 Flickor
11:00Bergs IK - Krokom Dvrstts IF  Galhammarudden IP
11:00Ope IF Bl - Hede IK/Vemdalens IF Odensala Sportfält 7
13:00Ope IF Vit - Hede IK/Vemdalens IF Odensala Sportfält 7

Matcher Söndag 2018-08-12
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
15:00stersund - Kalmar FF2 - 0Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Norra
13:00Nldens IF - United stersund FC2 - 5Näskottvallen
Division 6 Herrar Sdra
17:00Svegs IK - Bergs IK 22 - 2Svegs IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
11:00Offerdals IF - Frs IF P040 - 3Offerdalshägna
13:00Hede IK /Vemdalen - Ragunda BK boys7 - 1Vemvalla
FK-ligan - Division 3 Pojkar
11:00re Slalomklubb - Ope IF U3 Bl2 - 2Duvedshallen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
14:00IFK stersund Lugnvik - Jrpens IF 1 - 4Lugnvik
FK-ligan - Division 5 Pojkar
12:00Ope IF Bl - Hammerdals IF  Bågskytteplan
12:00Sundsj IF - Frs IF Svart Biskopvallen
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
11:00Hede IK /Vemdalen - s IF1 - 3Vemvalla
12:00Ragunda BK/Klarne IK - Bergs IK 0 - 3
13:00Offerdals IF - IFK stersund 0 - 2Offerdalshägna
15:00Svegs IK - Mrsils IF/Jrpens IF3 - 2Svegs IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
10:00IFK Strmsund - Krokom Dvrstts IF 2 - 0Strömsvallen
12:30Frs IF - Ragunda BK United5 - 1Länsförsäkringar AC 1
13:00Bergs IK - Ope IF F04 Bl1 - 2Galhammarudden IP
13:00IFK Lit/Hggens SK - re Slalomklubb 0 - 15Tigervallen
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
10:00IFK stersund F05 - Ragunda BK Tigers4 - 0Odensala Sportfält 1
13:00Svegs IK - Jrpens IF /Mrsils IF 2 - 6
15:00re Slalomklubb - Myssj/Ovikens IF StrsanUppskj.
FK-ligan - Division 5 Flickor
16:45Frs IF - IFK Strmsund  
FK-ligan - Division 6 Flickor
16:00Bergs IK - Svegs IK  Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
s IF Bl - Frs IF Rosa 
s IF Gul - Brcke SK 
18:00Brunflo FK Svart - Sundsj IF Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
Selnger FK - BK rnen rnskldsvik 0 - 4Selånger IP
13:00Aln IF - Ope IF 1 - 3

Matcher Måndag 2018-08-13
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
19:00Jrpens IF 02/03 - stersunds BK 3 - 4Cuba
20:15IFK stersund - Brunflo FK 02/033 - 1Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
20:00re Slalomklubb - Frs IF 2 - 5Duvedshallen
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Krokom Dvrstts IF - IFK stersund 0 - 1Dammplan
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30s IF Bl - Brunflo FK  Hovängen 3
19:00s IF Gul - Brunflo FK  Hovängen 3
Regional F 17
19:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF 1 - 4Hissmovallen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Brunflo FK - Ope IF1 - 4Åkreäng IP

Matcher Tisdag 2018-08-14
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 3 Pojkar
18:30Bergs IK - Myssj-Ovikens IF 2 - 2Galhammarudden IP
19:00Frs IF P05 - Brcke SK/nge IF 4 - 1Warners
19:00IFK Lit - s IF 2 - 3Hårkmovallen IP
19:00IFK stersund P05 Pro - Ope IF U3 Vit1 - 1ÖP-hallen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
17:45Frs IF - Nldens IF Gul1 - 2Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00Brunflo FK Svart - s IF Gul Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
19:00Ope IF Vit - Brunflo FK Gul Odensala Sportfält 2
19:00Ope IF Vit - Brunflo FK Svart Odensala Sportfält 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:00Nldens IF - IFK stersund 09/10  Tallängen
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00s IF - Offerdals IF4 - 1Hovängen
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:30Krokom Dvrstts IF - IFK stersund 1 - 1Dammplan
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
19:00s IF - Ope IF 1 - 2Hovängen
FK-ligan - Division 5 Flickor
19:00Orrvikens IK - Brunflo FK  Nysve
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00s IF - Frs IF Rosa Hovängen 3
Regional F 17
20:30IFK stersund - Ope IF 0 - 6Jämtkraft Arena B-plan

Matcher Onsdag 2018-08-15
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Brunflo FK - IFK stersund 20 - 7Åkreäng IP
Division 5 Herrar
19:00Dvrstts BK - Ope IF 29 - 1Lövuddens IP
19:00Fkers IK - Hallens SK1 - 2Ålsvallen
19:00Norra Lits IF - Brcke SK 2 - 1Ringsta IP
19:00Ragunda BK - Frs IF 24 - 3Hammarvallen IP
19:00s IF - Bergs IK1 - 1Hovängen
Division 6 Herrar Sdra
19:00Hede/Vemdalen - Tandsbyns FK 28 - 0Söderåsen IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
19:00Bergs IK - s IF 2 - 5Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
19:00IFK Lit - Bergs IK  Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
17:30s IF Bl - Frs IF Svart Hovängen 2
18:45s IF Gul - Frs IF Svart Hovängen 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30Hammerdals IF - Krokom Dvrstts IF Svartvikens IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Ope IF F07 - IFK Lit  Torvallens IP 9
18:30s IF - Nldens IF  Hovängen 3
FK-ligan - Division 6 Flickor
19:00Frs IF Svart - IFK stersund City Länsförsäkringar AC 2
Regional F 17
19:00Selnger FK - IF Team Hudik4 - 2Selånger IP

Matcher Torsdag 2018-08-16
TidMatchResultatAnlggning
Division 3 damer
19:00Brunflo FK 2 - IFK Strmsund0 - 2Åkreäng IP
19:00Hede /Vemdalen - Ope IF 22 - 1Söderåsen IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
18:30Svegs IK - Frs IF 4 - 2Svegs IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Hammerdals IF - Sundsj IF 6 - 0Svartvikens IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
17:30s IF Gul - stersunds FK Hovängen 3
18:00Brunflo FK Gul - Bergs IK  Åkreäng Konstgräs
19:00s IF Bl - Ope IF Vit Hovängen 3
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:45IFK stersund Lugnvik - s IF Bl Lugnvik
19:00Frs IF Svart - Nldens IF Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:15IFK Lit - IFK stersund P08 F/N Rd Hårkmovallen IP
18:45IFK stersund Lugnvik - stersunds FK  Lugnvik
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
18:00Ope IF F04 Vit - Frs IF 2 - 4Odensala Sportfält 9
19:00IFK stersund - Ope IF 2 - 1Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Ope IF Bl - Nldens IF  Odensala Sportfält 7

Matcher Fredag 2018-08-17
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell Grupp 7
19:10stersunds FK - Ope IF 2 - 4Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
19:00Hede IK - Ope IF0 - 1Söderåsen IP
19:00Offerdals IF - Tandsbyns FK0 - 1Offerdalshägna
19:00Stuguns BK - IFK Strmsund2 - 3Stuguns IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
16:30Hede IK /Vemdalen - re Slalomklubb 2 - 3Söderåsen IP
18:30stersunds FK - Ope IF 4 - 2Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
18:30s IF - Ragunda BK/Klarne IK6 - 1Hovängen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Krokom/Dvrstts IF - Brunflo FK2 - 4Hissmovallen

Matcher Lördag 2018-08-18
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Alsens IF - Lillhrdals IF7 - 2Bleckåsvallen IP
Division 3 damer
14:00Jrpens IF - Brunflo FK 25 - 0Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
10:00Jrpens IF 02/03 - s IF 4 - 7Norrmontage Arena
13:00Bergs IK - Brunflo FK 02/030 - 3Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
11:00IFK Strmsund - Brunflo FK Svart Strömsvallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Bergs IK - Klvsj IF  
Lillhrdals IF - Svegs IK P07/08 Solberga IP
Ragunda BK - Klvsj IF  
Svegs IK P07/08 - Lillhrdals IF  
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Bl - s IF Bl 
IFK stersund P08 F/N Vit - Nldens IF 
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
13:00Mrsils IF/Jrpens IF - Ope IF F04 Vit6 - 2Lillänge
FK-ligan - Division 5 Flickor
IFK Strmsund - Ope IF Vit 
11:00Brunflo FK - IFK Strmsund  Åkreäng Konstgräs
13:00IFK Strmsund - Bergs IK  Vikvallen
15:00Brunflo FK - Bergs IK  Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
14:00IF Team Hudik - Frs IF 6 - 2Björkberg
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Hggens SK - IFK Timr0 - 5Tigervallen

Matcher Söndag 2018-08-19
TidMatchResultatAnlggning
U17 Div.1 Sdra Norrland
15:30stersunds FK - Sollefte GIF FF2 - 3Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
16:00Jrpens IF - Alsens IF 22 - 2Norrmontage Arena
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Strmsund 2 - Nldens IF0 - 2Strömsvallen
Division 6 Herrar Sdra
13:00Bergs IK 2 - Hede/Vemdalen1 - 4Galhammarudden IP
17:00Brunflo FK 2 - Svegs IK1 - 4Åkreäng IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
10:00Frs IF P04 - IFK stersund 8 - 1Länsförsäkringar AC 1
12:00Ragunda BK boys - re Slalomklubb 3 - 7Stuguns IP
15:00Svegs IK - Offerdals IF 4 - 2Svegs IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
13:00Sundsj IF - IFK Lit 2 - 6Biskopvallen
15:00Brcke SK/nge IF - stersunds FK2 - 2Björkhaga Arena
15:00IFK Strmsund - Frs IF P053 - 1Strömsvallen
15:00Ope IF U3 Vit - re Slalomklubb 1 - 1Odensala Sportfält 4
17:00Bergs IK - Krokom Dvrstts IF 5 - 1Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
12:00Hede IK /Vemdalens IF - Ope IF Bl Söderåsen IP
12:00Orrvikens IK - Sundsj IF Nysve
14:00Hede IK /Vemdalens IF - Ope IF Vit Söderåsen IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
12:00Frs IF - Offerdals IF3 - 0Länsförsäkringar AC 1
13:00Ope IF - Svegs IK 6 - 0Odensala Sportfält 2
15:30IFK stersund - Hede IK /Vemdalen0 - 0Jämtkraft Arena B-plan
16:00Frs IF - Svegs IK 5 - 4Lövsta IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00Krokom Dvrstts IF - IFK Strmsund 0 - 1Dammplan
13:00Ope IF F04 Bl - Bergs IK 2 - 3Odensala Sportfält 3
13:00Ragunda BK United - Frs IF WO (3 - 0)
13:00re Slalomklubb - IFK Lit/Hggens SK 7 - 1Duvedshallen
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
10:00IFK stersund F05 - Svegs IK 9 - 0Odensala Sportfält 1
15:00Ope IF - Svegs IK 5 - 1Odensala Sportfält 3
FK-ligan - Division 5 Flickor
14:00Ope IF Vit - Offerdals IF  Odensala Sportfält 8
FK-ligan - Division 7 Flickor
Brcke SK - Brunflo FK Svart 
11:00Sundsj IF - Ope IF Bl Biskopvallen
17:00Nldens IF - Frs IF Vit Tallängen
18:00Brunflo FK Gul - Brcke SK Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
11:00Aln IF - Frs IF 2 - 3Släda IP
11:00BK rnen rnskldsvik - s IF13 - 0Bodums IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00IFK stersund 2 - Selnger FK 25 - 1Jämtkraft Arena

Matcher Måndag 2018-08-20
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
18:30Jrpens IF - IFK stersund P06 Real3 - 1Norrmontage Arena
19:00Nldens IF Bl - IFK stersund Lugnvik 5 - 6Näskottvallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:45Offerdals IF - Brunflo FK Svart Offerdalshägna
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30Brunflo FK - Frs IF Vit Åkreäng Konstgräs
18:30Krokom Dvrstts IF - IFK Strmsund  Dammplan
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Svart - Nldens IF  Åkreäng Konstgräs

Landskamper Tisdag 2018-08-21
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamp
17:30 (18:30 lokal tid)Finland - Sverige1 - 0Nickby Centralidrottsanläggning
Dam EM-kval Preliminary Round
16:00 (15:00 lokal tid)Nederlnderna - Sverige4 - 5Newry Leisure Centre
20:00 (19:00 lokal tid)Nordirland - Belgien3 - 4Newry Leisure Centre
Matcher Tisdag 2018-08-21
TidMatchResultatAnlggning
Division 5 Herrar
19:00Ope IF 2 - s IF1 - 2Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:30Brunflo FK 02/03 - stersunds BK 1 - 5Åkreäng IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00IFK Lit - Ope IF U3 Bl5 - 2Hårkmovallen IP
19:00s IF - Sundsj IF 10 - 1Hovängen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
18:00Brcke SK - s IF 0 - 10
18:00Nldens IF Gul - Frs IF P062 - 4Näskottvallen
18:00Ope IF Bl/Vit - Frs IF 1 - 3Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30IFK stersund 09/10 - Ope IF Real Hofvallens IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00Ope IF - Offerdals IF6 - 0Odensala Sportfält 2
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
17:30Frs IF - Brunflo FK 1 - 2Länsförsäkringar AC 1
18:30Jrpens IF /Mrsils IF - Ragunda BK Tigers6 - 0Norrmontage Arena
19:00Myssj/Ovikens IF Strsan - IFK stersund F053 - 3Åsvallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF  Mickevallen
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00Brunflo FK - Frs IF Svart Åkreäng Konstgräs
18:00IFK stersund City - Ope IF  Lugnvik

Landskamper Onsdag 2018-08-22
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Preliminary Round
16:00 (15:00 lokal tid)Belgien - Nederlnderna3 - 3Newry Leisure Centre
20:00 (19:00 lokal tid)Nordirland - Sverige3 - 8Newry Leisure Centre
Matcher Onsdag 2018-08-22
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - Stuguns BK6 - 0Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
19:00Bergs IK - Ragunda BK5 - 0Galhammarudden IP
19:00Brcke SK - Fkers IK1 - 6Björkhaga Arena
19:00Hallens SK - Norra Lits IF6 - 2Hallgärdet 1
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Myssj-Ovikens IF - stersunds FK4 - 12Åsvallen
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30IFK Lit - Frs IF Vit Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
19:30Jrpens IF /Mrsils IF - s IF 9 - 0Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 5 Flickor
19:00Nldens IF - Offerdals IF  Näskottvallen
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Nldens IF - s IF Gul Tallängen
18:30Hggens SK Tigers - Brunflo FK Gul Tigervallen 2
DM F16
19:00s IF - Ope IF 0 - 6Hovängen

Landskamper Torsdag 2018-08-23
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamp
16:30 (17:30 lokal tid)Finland - Sverige2 - 0Kalevan Urheilupuisto
Matcher Torsdag 2018-08-23
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Ope IF - Brunflo FK3 - 0Torvallens IP
Division 3 damer
19:00Jrpens IF - Hede /Vemdalen1 - 2Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
20:15stersunds BK - IFK stersund 4 - 2Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Ope IF U3 Bl - Krokom Dvrstts IF 7 - 0Odensala Sportfält 4
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00Brunflo FK Gul - Orrvikens IK Åkreäng Konstgräs
18:30Hammerdals IF - IFK Lit  Svartvikens IP
18:30Ope IF Bl - s IF Bl Odensala Sportfält 7
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00Nldens IF - Krokom Dvrstts IF Tallängen
18:00s IF Gul - IFK stersund Lugnvik Hovängen 3
18:45IFK stersund City Rd - Brunflo FK Svart Tallvallen 1
18:45IFK stersund City Vit - Brunflo FK Gul Tallvallen 2
19:15s IF Bl - IFK stersund Prolympia  Hovängen 3
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:45IFK stersund Lugnvik - IFK stersund P08 F/N Vit Lugnvik
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00IFK stersund - Bergs IK 1 - 0Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK Lit - IFK stersund  Hårkmovallen IP
DM P15 Grupp 1
19:00Ope IF - Frs IF 2 - 8Odensala Sportfält 1

Landskamper Fredag 2018-08-24
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Preliminary Round
16:00 (15.00 lokal tid)Sverige - Belgien8 - 3Newry Leisure Centre
20:00 (19:00 lokal tid)Nederlnderna - Nordirland4 - 2Newry Leisure Centre
Matcher Fredag 2018-08-24
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell Grupp 7
19:00IFK stersund - stersunds FK1 - 1Jämtkraft Arena B-plan
Division 4 Herrar
19:00IFK Strmsund - Hede IK6 - 0Strömsvallen
19:00Tandsbyns FK - Jrpens IF3 - 3Tandsbyn Nya IP
Division 5 Herrar
20:00Frs IF 2 - Dvrstts BK3 - 6Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
17:30Frs IF P06 - Nldens IF Bl8 - 6Lövsta IP
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
18:30Frs IF - Mrsils IF/Jrpens IF6 - 7Lövsta IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
19:00IFK stersund - Krokom Dvrstts IF 3 - 1Odensala Sportfält 1
Div 2 Damer Mellersta Norrland
19:00Ope IF - Aln IF3 - 3Torvallens IP

Matcher Lördag 2018-08-25
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
14:00IFK stersund - Hudiksvalls Frenade FF0 - 1Jämtkraft Arena
14:00Ytterhogdals IK - IFK Lule5 - 2Svedjevallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
13:00Frs IF - Sund IF2 - 0Länsförsäkringar AC 1
14:00Lillhrdals IF - Kubikenborgs IF1 - 2Solberga IP
U19 Div.1 Norrland
13:00stersunds FK - Gefle IF FF2 - 3Jämtkraft Arena B-plan
U17 Div.1 Sdra Norrland
16:00IFK stersund - Kubikenborgs IF6 - 1Jämtkraft Arena B-plan
16:30stersunds FK - Gefle IF FF0 - 4Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Norra
12:00FK Cosmos - IFK Strmsund 24 - 1Hofvallens IP
13:00IFK Kyrktsj - Nldens IF1 - 1Tåvallen
Division 3 damer
12:00Svegs IK - IFK Strmsund0 - 2Svegs IP
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
11:30IFK stersund - Svegs IK1 - 5Tallvallen 11
12:00Frs IF - Ragunda BK boys8 - 4Lövsta IP
15:00Offerdals IF - stersunds FK3 - 4Offerdalshägna
FK-ligan - Division 3 Pojkar
10:00stersunds FK - IFK stersund P05 Pro1 - 2Jämtkraft Arena
12:00Ope IF U3 Vit - Sundsj IF 6 - 0Odensala Sportfält 4
14:00Ope IF U3 Bl - s IF 7 - 2Odensala Sportfält 4
15:00Brcke SK/nge IF - IFK Strmsund0 - 5Björkhaga Arena
15:00re Slalomklubb - IFK stersund WO (3 - 0)Duvedshallen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
14:00Jrpens IF - Brcke SK 5 - 0Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 5 Pojkar
09:00Ope IF Bl - Frs IF Rosa Odensala Sportfält 8
09:15stersunds FK - IFK Strmsund  Jämtkraft Arena B-plan
11:30Ope IF Bl - Frs IF Svart Odensala Sportfält 7
12:00s IF Gul - IFK Strmsund  Hovängen 3
12:45Ope IF Vit - Bergs IK  Odensala Sportfält 7
15:00IFK stersund Real - s IF Gul Hofvallens IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
10:15Ope IF Bl - s IF Gul Odensala Sportfält 2
12:45Ope IF Bl - s IF Bl Odensala Sportfält 6
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Vit - s IF Gul 
IFK stersund P08 F/N Rd - Krokom Dvrstts IF 
09:00Ope IF Real - IFK stersund P08 F/N Vit Odensala Sportfält 8
10:15Ope IF City - Hammerdals IF  Odensala Sportfält 8
11:00stersunds FK - IFK Lit  Jämtkraft Arena B-plan
11:30Ope IF Real - Funsdalens IF  Odensala Sportfält 8
14:00Ope IF City - Funsdalens IF  Odensala Sportfält 7
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
11:00Bergs IK - s IF1 - 0
12:00Ope IF F04 Vit - Ope IF 3 - 3Odensala Sportfält 1
13:00Hede IK /Vemdalen - Frs IF 5 - 4Söderåsen IP
13:00Offerdals IF - Mrsils IF/Jrpens IFOW (0 - 3)Offerdalshägna
15:00Ragunda BK/Klarne IK - IFK stersund 1 - 5
FK-ligan - Division 3 Flickor
12:00IFK Lit/Hggens SK - Ragunda BK United2 - 3Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
10:00Ope IF - Brunflo FK 1 - 3Odensala Sportfält 3
14:00Ope IF - re Slalomklubb 3 - 1Odensala Sportfält 5
FK-ligan - Division 5 Flickor
11:00Offerdals IF - IFK Strmsund  Offerdalshägna
FK-ligan - Division 6 Flickor
10:15Ope IF - Frs IF Rosa Odensala Sportfält 2
12:45Ope IF - s IF  Odensala Sportfält 2
FK-ligan - Division 7 Flickor
11:30Ope IF Bl - Brunflo FK Svart Odensala Sportfält 7
11:30Ope IF Vit - Sundsj IF Odensala Sportfält 7
14:00Ope IF Vit - s IF Bl Odensala Sportfält 7
Regional F 17
14:00Ope IF - s IF4 - 1Odensala Sportfält 1
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Brunflo FK - Hrnsands SK1 - 4Åkreäng IP

Matcher Söndag 2018-08-26
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
15:00stersund - GIF Sundsvall1 - 2Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
11:00Alsens IF 2 - Offerdals IF0 - 6Bleckåsvallen IP
Division 6 Herrar Norra
16:00United stersund FC - IFK Kyrktsj3 - 3Lövsta IP
Division 6 Herrar Sdra
17:00Hede/Vemdalen - Bergs IK 21 - 0Vemvalla
17:00Svegs IK - Brunflo FK 23 - 3Svegs IP
Division 3 damer
15:00Jrpens IF - Svegs IK4 - 0Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
16:00Bergs IK - Jrpens IF 02/036 - 1Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
10:00Bergs IK - Krokom Dvrstts IF Galhammarudden IP
12:00IFK Lit - Hede IK /Vemdalens IF Hårkmovallen IP
12:00Sundsj IF - re Slalomklubb  Biskopvallen
18:00Brunflo FK Svart - Hammerdals IF  Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
IFK stersund City Vit - Offerdals IF  
10:00Nldens IF - IFK stersund City Rd Tallängen
11:00Brunflo FK Svart - re Slalomklubb  Åkreäng Konstgräs
11:00IFK stersund City Vit - Nldens IF 
12:15Offerdals IF - IFK stersund City Rd 
FK-ligan - Division 7 Pojkar
13:00IFK stersund F/0 Zlatan - Stuguns BK Roma Tallvallen 1
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
11:00IFK stersund F05 - Jrpens IF /Mrsils IF 2 - 1Tallvallen 11
11:00Ragunda BK Tigers - Myssj/Ovikens IF Strsan3 - 2Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
15:00Hede IK/Vemdalens IF - Ope IF F07 Hede Camping
FK-ligan - Division 6 Flickor
12:00Bergs IK - Frs IF Rosa Galhammarudden IP
14:30Bergs IK - Frs IF Svart Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
Brcke SK - IFK Strmsund  
s IF Bl - Frs IF Vit 
s IF Gul - Ope IF Bl 
10:00Frs IF Rosa - Hggens SK Tigers  Länsförsäkringar AC 2
Regional F 17
14:30BK rnen rnskldsvik - Aln IF1 - 2Bodums IP

Matcher Måndag 2018-08-27
TidMatchResultatAnlggning
Division 5 Herrar
19:00Ragunda BK - Ope IF 21 - 4Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
20:15IFK stersund - s IF 6 - 1Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Krokom Dvrstts IF - stersunds FK1 - 14Dammplan
FK-ligan - Division 1-2 Flickor
19:00Offerdals IF - Bergs IK OW (0 - 3)Offerdalshägna
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:30IFK Lit - Orrvikens IK Hårkmovallen IP

Matcher Tisdag 2018-08-28
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
19:00Jrpens IF 02/03 - Brunflo FK 02/033 - 2Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00Frs IF P05 - Myssj-Ovikens IF 3 - 2Warners
19:00IFK stersund P05 Pro - Bergs IK 3 - 0Tallvallen 11
19:00Sundsj IF - Ope IF U3 Bl1 - 5Biskopvallen
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
17:30IFK stersund Lugnvik - Nldens IF GulWW (-3 - -3)Lugnvik
18:00Jrpens IF - Frs IF P067 - 4Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
19:00Frs IF Svart - Ope IF Vit Länsförsäkringar AC 2
19:00Ope IF Bl - Frs IF Vit Lövsta IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
19:00Frs IF - Ope IF F04 Bl1 - 0Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
18:30s IF - Frs IF 1 - 2Hovängen
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Ope IF Vit - Krokom Dvrstts IF  Bågskytteplan
18:30Nldens IF - IFK stersund  Näskottvallen
19:00Frs IF - Brunflo FK  
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00s IF - Frs IF Svart Hovängen 3
Regional F 17
18:00IFK stersund - Krokom Dvrstts IF4 - 3Odensala Sportfält 1
19:00Brunflo FK - s IF6 - 3Åkreäng IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
20:00IFK stersund 2 - Hggens SK8 - 1Jämtkraft Arena

Landskamper Onsdag 2018-08-29
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 4-nations
15:00USA - Sverige2 - 0Sarpsborg Stadion
19:00Norge - England0 - 1Sarpsborg Stadion
Matcher Onsdag 2018-08-29
TidMatchResultatAnlggning
Division 5 Herrar
18:30Hallens SK - Fkers IK4 - 1Hallgärdet 1
18:30Ope IF 2 - Brcke SK 6 - 2Odensala Sportfält 1
Division 6 Herrar Sdra
18:30Bergs IK 2 - Svegs IK0 - 5Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
20:30stersunds FK - s IF 3 - 8Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:30s IF - Ope IF Bl Hovängen 3
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:45s IF Bl - Brunflo FK Gul 

Landskamper Torsdag 2018-08-30
TidMatchResultatAnlggning
Dam VM-kval
18:45Sverige - Ukraina3 - 0Gamla Ullevi
19:00Danmark - Kroatien1 - 1Energi Viborg Arena
Matcher Torsdag 2018-08-30
TidMatchResultatAnlggning
Division 3 damer
19:00IFK Strmsund - Ope IF 24 - 3Strömsvallen
FK-ligan - Division 3 Pojkar
18:30IFK Lit - Ope IF U3 Vit0 - 0Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00s IF Bl - IFK Lit  Hovängen 3
19:00Orrvikens IK - Krokom Dvrstts IF Nysve
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00IFK stersund Lugnvik - Brunflo FK Svart Lugnvik
18:30IFK stersund Prolympia - s IF Gul Hofvallens IP
19:00Frs IF Svart - Offerdals IF  Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:00IFK stersund 09/10 - IFK stersund Lugnvik Lugnvik
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
18:00Brunflo FK - re Slalomklubb 3 - 2Åkreäng Konstgräs

Landskamper Fredag 2018-08-31
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 4-nations
16:00England - USA0 - 0Fredrikstad Stadion
19:00Norge - Sverige2 - 0Fredrikstad Stadion
F18 Landskamp
18:00Island - Sverige5 - 4Storstadion
Matcher Fredag 2018-08-31
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
18:30Brunflo FK - IFK Strmsund0 - 3Åkreäng IP
18:30Hede IK - IFK stersund 21 - 2Söderåsen IP
18:30Jrpens IF - Offerdals IF2 - 4Norrmontage Arena
18:30Stuguns BK - Tandsbyns FK1 - 1Stuguns IP
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
17:00Frs IF P06 - Ope IF Bl/Vit4 - 2Lövsta IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
17:30s IF - IFK stersund  Hovängen 3

Matcher Lördag 2018-09-01
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
12:30Alsens IF - Stde IF0 - 1Bleckåsvallen IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
14:00IFK Lit - re Slalomklubb 0 - 4Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Bergs IK - Lillhrdals IF  
Bergs IK - Svegs IK P07/08 
Klvsj IF - Lillhrdals IF  
Ragunda BK - Bergs IK 
Svegs IK P07/08 - Klvsj IF  
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Bl - IFK stersund F/0 Zlatan 
IFK stersund P08 F/N Vit - stersunds FK  
Nldens IF - IFK stersund F/0 Zlatan 
09:00Brunflo FK - Frs IF Svart Åkreäng Konstgräs
10:30s IF Bl - Brcke SK Vit Hovängen 2
10:30s IF Gul - Brcke SK Bl Hovängen 2
11:00Funsdalens IF - Nldens IF 
11:30Frs IF Svart - IFK Strmsund  Åkreäng IP
13:00Brunflo FK - IFK Strmsund  Åkreäng Konstgräs
15:15Funsdalens IF - IFK stersund F/0 Zlatan Funäsdalens IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
11:00IFK stersund - re Slalomklubb 1 - 0Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
15:00Svegs IK - re Slalomklubb WO (3 - 0)
FK-ligan - Division 5 Flickor
IFK Strmsund - s IF 
DM F16 Final
16:00Ope IF - IFK stersund 10 - 0Lövsta IP
DM P16 Final
18:00IFK stersund - stersunds FK 0 - 4Lövsta IP
DM F15 Final
14:00Ope IF - IFK stersund 1 - 2Lövsta IP
DM P15 Final
12:00stersunds BK - Frs IF 1 - 5Lövsta IP
DM F14 Final
13:00Ope IF - Ragunda BK 6 - 0Länsförsäkringar AC 1
DM P14 Final
11:00IFK stersund - stersunds FK 1 - 3Länsförsäkringar AC 1
DM F13 Final
17:00Brunflo FK - Frs IF 3 - 5Länsförsäkringar AC 1
DM P13 Final
15:00stersunds FK - Ope IF 1 - 2Länsförsäkringar AC 1
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Ope IF - IFK Timr2 - 4Torvallens IP

Landskamper Söndag 2018-09-02
TidMatchResultatAnlggning
F18 Landskamp
16:00Norge - Sverige2 - 0Storstadion
Matcher Söndag 2018-09-02
TidMatchResultatAnlggning
Div 1 Norrland, damer
13:00IFK stersund - Notvikens IK0 - 0Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
13:00Dvrstts BK - Bergs IK3 - 4Lövuddens IP
15:00Norra Lits IF - Fkers IK3 - 0Ringsta IP
15:00Ragunda BK - Hallens SK0 - 3Hammarvallen IP
15:00s IF - Frs IF 22 - 0Hovängen
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Strmsund 2 - IFK Kyrktsj0 - 2Strömsvallen
13:00United stersund FC - FK Cosmos2 - 3Lövsta IP
Division 6 Herrar Sdra
13:00Tandsbyns FK 2 - Hede/Vemdalen7 - 0Tandsbyn Nya IP
Division 3 damer
13:00Hede /Vemdalen - Brunflo FK 22 - 1Söderåsen IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
12:00stersunds BK - Bergs IK 4 - 2Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
10:00Hammerdals IF - Ope IF U3 Vit0 - 0Svartvikens IP
16:00Bergs IK - re Slalomklubb 1 - 2Galhammarudden IP
18:30Myssj-Ovikens IF - Brcke SK/nge IF 5 - 3Åsvallen
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
16:30Ope IF Bl/Vit - Nldens IF Bl3 - 8Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Pojkar
10:00Bergs IK - Ope IF Bl Galhammarudden IP
10:00Frs IF Svart - re Slalomklubb  Länsförsäkringar AC 2
11:00IFK Strmsund - IFK stersund Real Strömsvallen
12:00Sundsj IF - Brunflo FK Gul Biskopvallen
12:00re Slalomklubb - Frs IF Rosa 
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
16:00re Slalomklubb - Frs IF Svart Duvedshallen
FK-ligan - Division 7 Pojkar
11:00IFK stersund F/0 Zlatan - Hammerdals IF  Tallvallen 1
13:00Stuguns BK Roma - Ope IF City Stuguns IP
15:00Stuguns BK Roma - Ope IF Real Stuguns IP
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
13:00Mrsils IF/Jrpens IF - s IF4 - 3Lillänge
FK-ligan - Division 3 Flickor
12:00Bergs IK - Frs IF 5 - 1Galhammarudden IP
13:00Ragunda BK United - IFK Strmsund 5 - 3
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
16:00Frs IF - Svegs IK 4 - 0Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 5 Flickor
12:00Hede IK/Vemdalens IF - Krokom Dvrstts IF  Hede Camping
FK-ligan - Division 6 Flickor
10:30IFK stersund City - Svegs IK  Lugnvik
10:30s IF - Bergs IK  Hovängen 3
11:00Brunflo FK - Ope IF  Åkreäng Konstgräs
12:30IFK stersund City - s IF  Lugnvik
12:30Svegs IK - Bergs IK  Svegs IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
10:00Frs IF Vit - IFK Strmsund  Strömsvallen
12:00IFK Strmsund - Frs IF Rosa 
12:00Nldens IF - Brcke SK Tallängen
Regional F 17
14:00Frs IF - Selnger FK4 - 3Länsförsäkringar AC 1
14:00IFK stersund - Aln IFWO (3 - 0)Hofvallens IP
14:00Njurunda IK - BK rnen rnskldsvik 0 - 6Gumsekullen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
15:00Hggens SK - Selnger FK 20 - 4Tigervallen

Landskamper Måndag 2018-09-03
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 4-nations
15:00Sverige - England2 - 1Sarpsborg Stadion
19:00Norge - USA0 - 1Sarpsborg Stadion
Matcher Måndag 2018-09-03
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:30Brunflo FK 02/03 - s IF 4 - 0Åkreäng IP
20:15IFK stersund - Jrpens IF 02/034 - 2Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00Nldens IF - Ope IF Bl Näskottvallen
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:00Krokom Dvrstts IF - IFK Lit  Dammplan
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Svart - Frs IF Vit Åkreäng Konstgräs

Landskamper Tisdag 2018-09-04
TidMatchResultatAnlggning
Dam VM-kval
17:00Danmark - Sverige0 - 1Energi Viborg Arena
17:00 (18.00 lokal tid)Ukraina - Ungern2 - 0Ternopilsky Misky Stadion
P16 Landskamp
17:00Slovakien - Sverige1 - 0Mestsky stadión
Matcher Tisdag 2018-09-04
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
18:30Alsens IF 2 - Brunflo FK2 - 2Bleckåsvallen IP
Division 3 damer
18:30Ope IF 2 - Brunflo FK 29 - 1Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 3 Pojkar
18:30IFK Strmsund - Hammerdals IF 4 - 3Strömsvallen
18:30IFK stersund - IFK Lit 3 - 2Tallvallen 11
18:30Ope IF U3 Bl - IFK stersund P05 Pro2 - 0Odensala Sportfält 11
19:00Frs IF P05 - Krokom Dvrstts IF 2 - 2Warners
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:45Offerdals IF - Ope IF Bl Offerdalshägna
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30IFK stersund 09/10 - IFK stersund F/0 Zlatan Hofvallens IP
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
17:45Frs IF - Ope IF 5 - 0Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 3 Flickor
18:00Ope IF F04 Bl - IFK Lit/Hggens SK 5 - 0Odensala Sportfält 3
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
17:30Ope IF - IFK stersund F050 - 3Odensala Sportfält 3
19:00Brunflo FK - s IF 1 - 0Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Krokom Dvrstts IF - Offerdals IF  Mickevallen
18:30Nldens IF - Ope IF F07 Näskottvallen

Matcher Onsdag 2018-09-05
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - Jrpens IF6 - 0Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
20:00Frs IF 2 - Ope IF 23 - 5Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 Pojkar Vr
19:00IFK stersund P06 Real - Nldens IF Bl2 - 4ÖP-hallen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00Brunflo FK Gul - Krokom Dvrstts IF Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
s IF Gul - IFK stersund City Vit Hovängen 3
18:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF Vit Mickevallen
18:45s IF Bl - IFK stersund City Vit Hovängen 3
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
18:30Hede IK /Vemdalen - Svegs IK 1 - 0Söderåsen IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK Lit - Frs IF  Hårkmovallen IP
Regional F 17
18:00Ope IF - Krokom Dvrstts IFUppskj.Odensala Sportfält 1

Landskamper Torsdag 2018-09-06
TidMatchResultatAnlggning
Landskamp Herr
20:45sterrike - Sverige2 - 0Generali Arena
P16 Landskamp
12:00Slovakien - Sverige1 - 0Mestsky stadión
P17 4-nations
15:00sterrike - Rumnien3 - 2Helsingehus Arena
18:00Sverige - Norge0 - 2Helsingehus Arena
Matcher Torsdag 2018-09-06
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
18:00IFK stersund Lugnvik - IFK stersund P06 Real2 - 5Lugnvik
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:30Hammerdals IF - stersunds FK Svartvikens IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00Brunflo FK Svart - IFK stersund Prolympia  Åkreäng Konstgräs
18:45IFK stersund City Rd - s IF Bl Tallvallen 2
18:45IFK stersund City Rd - s IF Gul Tallvallen 1
19:00Frs IF Svart - IFK stersund Lugnvik Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30IFK stersund F/0 Zlatan - Brunflo FK  Tallvallen 1
18:00IFK Lit - Ope IF City Hårkmovallen IP
18:00Ope IF City - IFK stersund P08 F/N Rd Bågskytteplan
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
19:00IFK stersund - Bergs IK 0 - 2Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK stersund - Krokom Dvrstts IF  Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Sundsj IF - Brunflo FK Gul Biskopvallen
Regional F 17
17:30IFK stersund - s IF1 - 3Odensala Sportfält 1

Landskamper Fredag 2018-09-07
TidMatchResultatAnlggning
U21 Herr EM-kval
17:00Malta - Belgien0 - 4Centenary stadium
18:00 (19:00 lokal tid)Turkiet - Cypern4 - 0Recep Tayyip Erdogan Stadium
18:30Sverige - Ungern1 - 0Falcon Alkoholfri Arena
P18 4-nations
17:00Danmark - Norge2 - 1Hille IP
17:00Sverige - sterrike0 - 2Åbyvallen
F16 Landskamp
17:00Sverige - Norge3 - 3Ekerum Park
Matcher Fredag 2018-09-07
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00stersunds FK - Frs IF P055 - 1Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
18:00Brunflo FK - Jrpens IF /Mrsils IF 3 - 1Åkreäng Konstgräs

Landskamper Lördag 2018-09-08
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
20:45Turkiet - Ryssland1 - 2Senol Günes Spor Kompleksi
P17 4-nations
13:00Norge - sterrike1 - 1Erik Hamréns plan
16:00Sverige - Rumnien1 - 1Erik Hamréns plan
Matcher Lördag 2018-09-08
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
13:00IFK stersund - IFK Timr5 - 2Jämtkraft Arena
16:00Ytterhogdals IK - Friska Viljor FC4 - 1Svedjevallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Frs IF - Iggesunds IK4 - 0Länsförsäkringar AC 1
14:00Lillhrdals IF - Svartviks IF2 - 5Solberga IP
Div 1 Norrland, damer
16:00IFK stersund - Domsj IF0 - 1Jämtkraft Arena
U16 Nationell B7
14:00Ope IF - stersunds FK4 - 2Lövsta IP
Division 4 Herrar
13:00IFK Strmsund - Ope IF1 - 5Strömsvallen
13:00Offerdals IF - Stuguns BK3 - 1Offerdalshägna
13:00Tandsbyns FK - Hede IK2 - 1Tandsbyn Nya IP
Division 3 damer
13:00Svegs IK - Ope IF 22 - 3Svegs IP
15:00Jrpens IF - IFK Strmsund1 - 1Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
11:30Bergs IK - IFK stersund 0 - 4Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
11:35IFK stersund Real - Hammerdals IF  Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
11:00Frs IF Svart - IFK stersund City Vit Tallvallen 1
11:00IFK stersund City Rd - Frs IF Vit Tallvallen 2
13:30Frs IF Vit - IFK stersund City Vit Tallvallen 1
13:30IFK stersund City Rd - Frs IF Svart Tallvallen 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Hammerdals IF - s IF Gul 
IFK stersund P08 F/N Vit - IFK stersund 09/10  
09:30re SLK - s IF Gul Duvedshallen
10:00Ope IF City - Brcke SK Bl Odensala Sportfält 2
10:00Ope IF Real - Brcke SK Vit Odensala Sportfält 2
11:00IFK Strmsund - Frs IF Vit 
11:00Nldens IF - Stuguns BK Roma Tallängen
11:00re SLK - s IF Bl Duvedshallen
12:30Ope IF Real - Brcke SK Bl Odensala Sportfält 2
13:00IFK stersund Lugnvik - Funsdalens IF  Lugnvik
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
13:00Ope IF F04 Vit - Offerdals IF1 - 3Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00IFK stersund - Ragunda BK United4 - 2Jämtkraft Arena B-plan
14:30re Slalomklubb - IFK Strmsund 0 - 1Duvedshallen
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
12:00Myssj/Ovikens IF Strsan - s IF 4 - 3Åsvallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
10:00Hede IK/Vemdalens IF - Bergs IK  Vemvalla
10:30Offerdals IF - Brunflo FK  Offerdalshägna
11:35IFK stersund - Ope IF Bl Jämtkraft Arena B-plan
12:00Bergs IK - IFK Lit  
14:00Hede IK/Vemdalens IF - IFK Lit  Vemvalla
FK-ligan - Division 7 Flickor
09:00Frs IF Rosa - s IF Gul Länsförsäkringar AC 2
09:00Frs IF Vit - s IF Gul Länsförsäkringar AC 1
Regional F 17
13:00Ope IF - BK rnen rnskldsvik 5 - 0Odensala Sportfält 1
15:00Brunflo FK - Njurunda IK 0 - 2Åkreäng IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Krokom/Dvrstts IF - Aln IF1 - 6Hissmovallen

Landskamper Söndag 2018-09-09
TidMatchResultatAnlggning
F16 Landskamp
12:00Sverige - Norge0 - 1Ekerum Park
Matcher Söndag 2018-09-09
TidMatchResultatAnlggning
U17 Div.1 Sdra Norrland
14:00IFK stersund - Friska Viljor FC1 - 3Jämtkraft Arena B-plan
15:15stersunds FK - Kubikenborgs IF1 - 1Jämtkraft Arena
Division 5 Herrar
15:00Bergs IK - Norra Lits IF0 - 0Galhammarudden IP
15:00Brcke SK - s IF6 - 0Björkhaga Arena
15:00Fkers IK - Ragunda BK1 - 2Ålsvallen
15:00Hallens SK - Dvrstts BK3 - 1Hallgärdet 1
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Kyrktsj - United stersund FC0 - 1Tåvallen
13:00Nldens IF - IFK Strmsund 22 - 2Näskottvallen
Division 6 Herrar Sdra
15:00Hede/Vemdalen - Brunflo FK 25 - 1Vemvalla
FK-ligan - Division 2 A Pojkar Hst
13:00Frs IF - IFK stersund 5 - 2Länsförsäkringar AC 1
17:00re Slalomklubb - stersunds FK4 - 3Duvedshallen
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
12:00Ragunda BK boys - Offerdals IF 5 - 0Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
13:00Brcke SK/nge IF - Krokom Dvrstts IF 7 - 1Björkhaga Arena
15:00Hammerdals IF - Ope IF U3 Bl1 - 0Svartvikens IP
15:00IFK Strmsund - Myssj-Ovikens IF 9 - 0Strömsvallen
15:00re Slalomklubb - stersunds FK3 - 2Duvedshallen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
10:00Frs IF Rosa - s IF Bl Länsförsäkringar AC 1
10:00Krokom Dvrstts IF - Sundsj IF Dammplan
11:00Brunflo FK Gul - re Slalomklubb  Åkreäng Konstgräs
11:00stersunds FK - Hede IK /Vemdalens IF Jämtkraft Arena B-plan
12:30Ope IF Vit - Orrvikens IK Bågskytteplan
FK-ligan - Division 7 Pojkar
09:15stersunds FK - Krokom Dvrstts IF Jämtkraft Arena B-plan
10:30Frs IF Vit - Hammerdals IF  Länsförsäkringar AC 2
14:00Frs IF Svart - Hammerdals IF  Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
15:45Bergs IK - Frs IF 2 - 2Lövsta IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00IFK Lit/Hggens SK - Bergs IK 1 - 3Hårkmovallen IP
13:00IFK Strmsund - Ope IF F04 Bl3 - 1Strömsvallen
FK-ligan - Division 4 Flickor Vr
13:30re Slalomklubb - IFK stersund F050 - 1Duvedshallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
IFK Strmsund - Nldens IF  Strömsvallen
IFK Strmsund - Krokom Dvrstts IF  Strömsvallen
FK-ligan - Division 6 Flickor
11:00Svegs IK - Frs IF Svart Svegs IP
13:00Svegs IK - Frs IF Rosa Svegs IP
17:00Bergs IK - Brunflo FK  Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
Brcke SK - Ope IF Bl 
Hggens SK Tigers - Sundsj IF 
Regional F 17
13:00Krokom Dvrstts IF - BK rnen rnskldsvik 1 - 1Hissmovallen
14:00IFK stersund - Njurunda IK 3 - 4Hofvallens IP
16:30Aln IF - IF Team Hudik1 - 2Släda IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Brunflo FK - IFK Timr1 - 3Åkreäng IP
15:00Hggens SK - Heffnersklubbans BK0 - 4Tigervallen

Landskamper Måndag 2018-09-10
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
20:45Sverige - Turkiet2 - 3Nationalarenan, Friends Arena
P18 4-nations
17:00Sverige - Norge0 - 4Torsåkers IP
17:00sterrike - Danmark1 - 0Gavlevallen
P17 4-nations
15:00Rumnien - Norge0 - 4Sävstaås IP
18:00sterrike - Sverige0 - 1Sävstaås IP
Matcher Måndag 2018-09-10
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
17:45s IF - stersunds BK 3 - 8Hovängen
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
19:00IFK stersund P06 Real - stersunds FK3 - 1ÖP-hallen
19:00Jrpens IF - s IF 0 - 5Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
18:00Nldens IF Bl - Frs IF P065 - 3Näskottvallen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:30Bergs IK - Brunflo FK Svart Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:00Krokom Dvrstts IF - Ope IF City Dammplan
18:30Brunflo FK - Ope IF Real Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 7 Flickor
17:45Frs IF Rosa - Nldens IF  Lövsta IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
20:00IFK stersund 2 - Ope IF0 - 1Jämtkraft Arena

Landskamper Tisdag 2018-09-11
TidMatchResultatAnlggning
U21 Herr EM-kval
18:00Ungern - Belgien0 - 3Ferenc Szusza-stadion
18:30Sverige - Turkiet0 - 1Olympia, Helsingborg
Matcher Tisdag 2018-09-11
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
18:00Ope IF - Alsens IF 25 - 4Torvallens IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
18:00s IF - Ope IF U3 Vit2 - 5Hovängen
19:00Frs IF P05 - IFK stersund P05 Pro0 - 1Warners
19:00Sundsj IF - IFK stersund 0 - 8Biskopvallen
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
17:30Frs IF - Ope IF Bl/Vit1 - 4Warners
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:30re Slalomklubb - stersunds FK Duvedshallen
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
18:00Ope IF - IFK stersund 2 - 5Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
18:30Frs IF - Jrpens IF /Mrsils IF 5 - 2Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 5 Flickor
17:45Krokom Dvrstts IF - s IF Mickevallen
18:00Ope IF Bl - Ope IF F07 Odensala Sportfält 7
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00s IF - IFK stersund City Hovängen 3
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Gul - s IF Gul Åkreäng Konstgräs
Regional F 17
18:00s IF - Frs IF 3 - 3Hovängen

Landskamper Onsdag 2018-09-12
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Main Round
16:30Ryssland - Sverige2 - 2Sportska dvorana Mladost
19:00Kroatien - Slovenien6 - 2Sportska dvorana Mladost
Matcher Onsdag 2018-09-12
TidMatchResultatAnlggning
Division 5 Herrar
20:00Frs IF 2 - Brcke SK 10 - 0Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:00Brunflo FK 02/03 - IFK stersund 3 - 1Åkreäng IP
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
17:45Ope IF - Offerdals IF 4 - 1Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
18:00s IF - stersunds FK13 - 0Hovängen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
19:00IFK stersund Real - Frs IF Rosa ÖP-hallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00Krokom Dvrstts IF - Brunflo FK Gul Mickevallen
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
19:30IFK stersund - Mrsils IF/Jrpens IF0 - 3Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 3 Flickor
18:45IFK Strmsund - Frs IF 5 - 0Strömsvallen

Landskamper Torsdag 2018-09-13
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Main Round
16:30Slovenien - Ryssland0 - 5Sportska dvorana Mladost
19:00Kroatien - Sverige3 - 2Sportska dvorana Mladost
Matcher Torsdag 2018-09-13
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 3 Pojkar
18:30Ope IF U3 Vit - Myssj-Ovikens IF 3 - 0ÖP-hallen
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
18:30Jrpens IF - IFK stersund Lugnvik 4 - 2Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 5 Pojkar
17:30s IF Bl - stersunds FK Hovängen 3
18:00Brunflo FK Svart - s IF Bl Åkreäng Konstgräs
18:30Hammerdals IF - IFK Strmsund  Svartvikens IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00IFK stersund Prolympia - Frs IF Svart Hofvallens IP
18:00Nldens IF - Brunflo FK Svart Tallängen
18:45IFK stersund Lugnvik - Ope IF Bl Lugnvik
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:30Stuguns BK Roma - IFK stersund Lugnvik Stuguns IP
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
18:00s IF - Frs IF 3 - 1Hovängen
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
17:30IFK stersund F05 - Frs IF 4 - 1Tallvallen 2
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK Lit - Ope IF Vit Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Sundsj IF - s IF Bl Biskopvallen

Matcher Fredag 2018-09-14
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
17:45Brunflo FK - Tandsbyns FK0 - 3Åkreäng IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:30Frs IF - IFK Lit/Hggens SK 3 - 1Länsförsäkringar AC 1
Div 2 Damer Mellersta Norrland
17:30Ope IF - Hggens SK4 - 0Torvallens IP

Landskamper Lördag 2018-09-15
TidMatchResultatAnlggning
Dam EM-kval Main Round
16:30Sverige - Slovenien5 - 1Sportska dvorana Mladost
19:00Ryssland - Kroatien9 - 0Sportska dvorana Mladost
Matcher Lördag 2018-09-15
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
18:00stersund - Malm FF2 - 3Jämtkraft Arena
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
12:00Alsens IF - Frs IF4 - 1Bleckåsvallen IP
Division 4 Herrar
13:00Hede IK - Offerdals IF0 - 4Söderåsen IP
13:00Ope IF - IFK stersund 23 - 1Torvallens IP
13:00Stuguns BK - Jrpens IF3 - 0Stuguns IP
Division 3 damer
15:00IFK Strmsund - Brunflo FK 24 - 0Strömsvallen
FK-ligan - Division 1 Pojkar
13:00s IF - Bergs IK 0 - 6Hovängen
FK-ligan - Division 2 Pojkar Vr
11:00Hede IK /Vemdalen - Frs IF P040 - 2Söderåsen IP
FK-ligan - Division 3 Pojkar
15:30s IF - stersunds FK1 - 8Hovängen
16:00Bergs IK - Sundsj IF 5 - 0Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
14:00Nldens IF Bl - Frs IF 5 - 2Näskottvallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Bergs IK - Ragunda BK 
Klvsj IF - Ragunda BK Klövsjö IP
Klvsj IF - Bergs IK 
Lillhrdals IF - Myssj/Ovikens IF  Solberga IP
Ragunda BK - Myssj/Ovikens IF  
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Bl - Nldens IF 
Brcke SK Vit - IFK stersund F/0 Zlatan 
Funsdalens IF - IFK stersund P08 F/N Vit 
10:30s IF Bl - Hammerdals IF  Hovängen 2
10:30s IF Gul - IFK Strmsund  Hovängen 2
12:15IFK Strmsund - s IF Bl Hovängen 3
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00Ope IF F04 Bl - IFK stersund 2 - 4Odensala Sportfält 3
13:30IFK Strmsund - re Slalomklubb 4 - 1Strömsvallen
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
11:00Svegs IK - Myssj/Ovikens IF Strsan5 - 2Svegs IP
15:30s IF - Ragunda BK Tigers4 - 1Hovängen
FK-ligan - Division 5 Flickor
10:30Bergs IK - Nldens IF  Galhammarudden IP
11:00Ope IF F07 - IFK stersund  Odensala Sportfält 7
Regional F 17
14:00IF Team Hudik - s IF1 - 0Björkberg

Matcher Söndag 2018-09-16
TidMatchResultatAnlggning
U19 Div.1 Norrland
13:00stersunds FK - Sandvikens IF2 - 2Jämtkraft Arena
U17 Div.1 Sdra Norrland
15:15stersunds FK - Sandvikens IF3 - 3Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
14:00IFK Strmsund - Alsens IF 24 - 1Strömsvallen
Division 5 Herrar
12:00Dvrstts BK - Fkers IK3 - 1
15:00Ope IF 2 - Bergs IK5 - 4Odensala Sportfält 1
15:00Ragunda BK - Norra Lits IF4 - 1Hammarvallen IP
15:00s IF - Hallens SK0 - 5Hovängen
Division 6 Herrar Norra
13:00United stersund FC - Nldens IF2 - 1Lövsta IP
13:00FK Cosmos - IFK Kyrktsj6 - 3Jämtkraft Arena B-plan
Division 6 Herrar Sdra
17:00Hede/Vemdalen - Svegs IK2 - 2Söderåsen IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
17:00stersunds BK - Jrpens IF 02/034 - 3Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 2 A Pojkar Hst
17:00re Slalomklubb - Frs IF 0 - 2Duvedshallen
FK-ligan - Division 3 Pojkar
12:00Myssj-Ovikens IF - Hammerdals IF 6 - 3Åsvallen
13:00Krokom Dvrstts IF - IFK Strmsund1 - 8Dammplan
15:00re Slalomklubb - Frs IF P052 - 0Duvedshallen
18:00IFK stersund - IFK stersund P05 Pro2 - 1Tallvallen 11
FK-ligan - Division 5 Pojkar
11:00re Slalomklubb - s IF Gul Duvedshallen
12:00Hede IK /Vemdalens IF - IFK stersund Real Vemvalla
12:00Sundsj IF - Ope IF Vit Biskopvallen
12:30re Slalomklubb - s IF Gul Duvedshallen
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
14:30Ope IF Bl - re Slalomklubb  Odensala Sportfält 2
16:00Brunflo FK Svart - Krokom Dvrstts IF Åkreäng Konstgräs
16:00re Slalomklubb - Ope IF Vit 
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
15:30Offerdals IF - Ragunda BK/Klarne IK1 - 4Offerdalshägna
FK-ligan - Division 3 Flickor
11:00Ragunda BK United - Krokom Dvrstts IF 1 - 0
13:00Bergs IK - IFK Strmsund 0 - 0Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
10:30Orrvikens IK - Hede IK/Vemdalens IF Nysve
11:00Offerdals IF - s IF 
14:00Frs IF - Hede IK/Vemdalens IF 
FK-ligan - Division 6 Flickor
13:00Brunflo FK - Svegs IK  Vikvallen
16:00Bergs IK - s IF  Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
10:00Frs IF Vit - Brcke SK Länsförsäkringar AC 2
10:00IFK Strmsund - Hggens SK Tigers  
Regional F 17
14:00Njurunda IK - Ope IF 0 - 8
Div 2 Damer Mellersta Norrland
15:00Brunflo FK - IFK stersund 21 - 0Åkreäng IP

Matcher Måndag 2018-09-17
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
17:45Ope IF - Ragunda BK boys3 - 5Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
19:00IFK stersund P06 Real - Jrpens IF 5 - 1ÖP-hallen
FK-ligan - Division 5 Pojkar
17:15Frs IF Svart - stersunds FK Länsförsäkringar AC 2
18:00Orrvikens IK - Ope IF Bl Nysve
18:30Frs IF Svart - Brunflo FK Gul Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Orrvikens IK - Ope IF Bl Nysve
FK-ligan - Division 6 Flickor
17:45Frs IF Svart - Ope IF  Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 7 Flickor
18:00Brunflo FK Svart - s IF Bl Åkreäng Konstgräs

Landskamper Tisdag 2018-09-18
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamper
17:00Sverige - Norge1 - 3Skinnarvallen A
Matcher Tisdag 2018-09-18
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:30Brunflo FK 02/03 - IFK stersund 2 - 0Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 3 Pojkar
17:30IFK stersund - s IF 3 - 0Tallvallen 11
17:30Ope IF U3 Vit - Ope IF U3 Bl1 - 5Odensala Sportfält 4
18:30IFK stersund P05 Pro - Brcke SK/nge IF 6 - 1ÖP-hallen
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
17:30Frs IF - Frs IF P062 - 3Warners
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:30IFK stersund 09/10 - stersunds FK  Hofvallens IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:30Frs IF - re Slalomklubb 0 - 6Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
18:30Jrpens IF /Mrsils IF - Brunflo FK 1 - 1Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 5 Flickor
17:30Krokom Dvrstts IF - Brunflo FK  Mickevallen
18:30Nldens IF - Frs IF  Näskottvallen

Matcher Onsdag 2018-09-19
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell B7
20:15IFK stersund - Ope IF 2 - 2Jämtkraft Arena B-plan
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - IFK Strmsund3 - 3Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Sdra
18:00Brunflo FK 2 - Tandsbyns FK 22 - 2Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
17:30s IF - IFK stersund P06 Real7 - 0Hovängen
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
17:30Brunflo FK Svart - s IF Gul Hovängen 3
18:30s IF Bl - Brunflo FK Gul Hovängen 3
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
18:00Ragunda BK Tigers - re Slalomklubb 3 - 1Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:30Offerdals IF - IFK Lit  
FK-ligan - Division 6 Flickor
19:00Frs IF Rosa - IFK stersund City Länsförsäkringar AC 2
Regional F 17
20:00Frs IF - IFK stersund 5 - 0Länsförsäkringar AC 1

Landskamper Torsdag 2018-09-20
TidMatchResultatAnlggning
P15 Landskamper
17:00Sverige - Norge3 - 0Prästholmens IP
Matcher Torsdag 2018-09-20
TidMatchResultatAnlggning
Division 6 Herrar Sdra
17:45Svegs IK - Tandsbyns FK 27 - 1Svegs IP
19:00Brunflo FK 2 - Hede/Vemdalen1 - 2Åkreäng IP
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
18:00IFK stersund Lugnvik - s IF 2 - 10Lugnvik
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00Nldens IF - IFK stersund Prolympia  Tallängen
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
17:30s IF - IFK stersund 0 - 1Hovängen
FK-ligan - Division 3 Flickor
18:00Krokom Dvrstts IF - re Slalomklubb 1 - 2Damplan
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
17:30Ope IF - Jrpens IF /Mrsils IF 0 - 2Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 5 Flickor
17:30IFK stersund - Orrvikens IK Hofvallens IP
Regional F 17
17:30Ope IF - Frs IF 10 - 0Odensala Sportfält 1
DM F19
20:00Ope IF - IFK stersund 5 - 0Jämtkraft Arena

Landskamper Fredag 2018-09-21
TidMatchResultatAnlggning
F15 Landskamp
17:00 Avbruten pga ovder efter 63 minuter.Sverige - Norge0 - 3Ekerum Park
Matcher Fredag 2018-09-21
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell B7
19:00IFK stersund - Selnger FK1 - 0Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 3 Pojkar
19:00stersunds FK - IFK Lit 10 - 0Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
18:00Brunflo FK - Ope IF 2 - 0Åkreäng konstgräs
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00Brunflo FK - Ope IF Vit Åkreäng konstgräs

Matcher Lördag 2018-09-22
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Alsens IF - Kubikenborgs IF4 - 1Bleckåsvallen IP
14:00Frs IF - Salsker-Ullngers IF2 - 0Länsförsäkringar AC 1
14:00Lillhrdals IF - Iggesunds IK0 - 3Solberga IP
U16 Nationell B7
12:30stersunds FK - Strands IF1 - 7Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
13:00Jrpens IF - Hede IK2 - 0Norrmontage Arena
13:00Tandsbyns FK - Ope IF0 - 0Tandsbyn Nya IP
Division 5 Herrar
15:00Brcke SK - Ragunda BK4 - 1Björkhaga Arena
Division 3 damer
13:00Hede /Vemdalen - IFK Strmsund1 - 0Vemvalla
15:00Jrpens IF - Ope IF 27 - 1Norrmontage Arena
15:00Svegs IK - Brunflo FK 23 - 1Svegs IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
13:00Bergs IK - Brunflo FK 02/034 - 3Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 2 A Pojkar Hst
14:30IFK stersund - re Slalomklubb 5 - 2Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
14:00Ragunda BK boys - Hede IK /Vemdalen2 - 2Hammarvallen IP
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
15:00stersunds FK - Jrpens IF 3 - 1Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 5 Pojkar
10:00stersunds FK - Bergs IK  Jämtkraft Arena B-plan
13:00Hede IK /Vemdalens IF - Brunflo FK Svart Hede Camping
15:00IFK stersund Real - s IF Bl Hofvallens IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Ragunda BK - Svegs IK P07/08 
FK-ligan - Division 7 Pojkar
IFK stersund P08 F/N Rd - s IF Gul 
11:00IFK stersund F/0 Zlatan - re SLK Tallvallen 1
12:00stersunds FK - Ope IF City Jämtkraft Arena B-plan
13:00IFK stersund 09/10 - Funsdalens IF  Hofvallens IP
15:00Nldens IF - Brunflo FK  Tallängen
15:30IFK Lit - Funsdalens IF  Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
10:00Bergs IK - Ope IF 5 - 3Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
13:30Ragunda BK/Klarne IK - Hede IK /Vemdalen2 - 2Ånäset IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00IFK stersund - Bergs IK 3 - 1Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
11:00Ragunda BK Tigers - Svegs IK 2 - 3Hammarvallen IP
16:00re Slalomklubb - s IF 1 - 1Duvedshallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
11:00s IF - Ope IF F07 Hovängen 3
Regional F 17
15:00s IF - IF Team Hudik3 - 2Hovängen
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Krokom/Dvrstts IF - IFK stersund 21 - 1Hissmovallen

Landskamper Söndag 2018-09-23
TidMatchResultatAnlggning
F15 Landskamp
12:00Sverige - Norge6 - 3Ekerum Park
Matcher Söndag 2018-09-23
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell B7
14:00Ope IF - Bollns GIF FF 3 - 2Länsförsäkringar AC 1
Division 4 Herrar
14:00Alsens IF 2 - Stuguns BK3 - 0Bleckåsvallen IP
16:00Offerdals IF - Brunflo FK1 - 0Offerdalshägna
Division 5 Herrar
13:00Norra Lits IF - Dvrstts BK0 - 6Ringsta IP
15:00Hallens SK - Ope IF 20 - 1Hallgärdet 1
15:00s IF - Fkers IK4 - 2Hovängen
16:00Bergs IK - Frs IF 24 - 0Galhammarudden IP
Division 6 Herrar Norra
13:00IFK Strmsund 2 - United stersund FC1 - 2Strömsvallen
13:00Nldens IF - FK Cosmos1 - 0Näskottvallen
Division 6 Herrar Sdra
13:00Bergs IK 2 - Tandsbyns FK 20 - 9Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 1 Pojkar
19:00Jrpens IF 02/03 - s IF 5 - 1Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
12:00Hede IK /Vemdalen - Ope IF 2 - 1Vemvalla
FK-ligan - Division 3 Pojkar
12:00Myssj-Ovikens IF - Krokom Dvrstts IF 5 - 1Åsvallen
13:00Sundsj IF - stersunds FK1 - 18Biskopvallen
15:00IFK stersund P05 Pro - IFK Strmsund2 - 1Jämtkraft Arena B-plan
15:00s IF - Bergs IK 1 - 5Hovängen
16:00Brcke SK/nge IF - re Slalomklubb 1 - 2Björkhaga Arena
FK-ligan - Division 5 Pojkar
11:00Brunflo FK Gul - Ope IF Bl Åkreäng Konstgräs
12:00IFK Lit - Orrvikens IK Hårkmovallen IP
12:45Ope IF Vit - Brunflo FK Gul Odensala Sportfält 11
14:00Frs IF Rosa - Hede IK /Vemdalens IF Länsförsäkringar AC 2
14:30Ope IF Bl - Sundsj IF Odensala Sportfält 11
15:30Hede IK /Vemdalens IF - Frs IF Svart Länsförsäkringar AC 2
17:00Krokom Dvrstts IF - re Slalomklubb  Dammplan
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
IFK stersund City Rd - re Slalomklubb  
Nldens IF - s IF Bl 
09:00s IF Gul - Krokom Dvrstts IF Hovängen
14:00s IF Gul - Nldens IF Hovängen 3
14:30re Slalomklubb - IFK stersund City Vit Duvedshallen
15:00s IF Bl - Krokom Dvrstts IF Hovängen 3
FK-ligan - Division 7 Pojkar
09:00Frs IF Vit - IFK stersund P08 F/N Rd Länsförsäkringar AC 2
10:30Frs IF Svart - Brcke SK Bl Länsförsäkringar AC 2
12:00Frs IF Vit - Brcke SK Vit Länsförsäkringar AC 2
13:00Stuguns BK Roma - IFK stersund P08 F/N Vit Stuguns IP
13:30Brcke SK Bl - IFK stersund P08 F/N Rd Länsförsäkringar AC 2
15:00Frs IF Svart - Brcke SK Vit Länsförsäkringar AC 2
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
10:00Bergs IK - s IF2 - 2Galhammarudden IP
13:00Mrsils IF/Jrpens IF - Frs IF 11 - 0Lillänge
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
12:00Svegs IK - Offerdals IF1 - 0Svegs IP
14:00Hede IK /Vemdalen - Ope IF F04 Vit6 - 1Vemvalla
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00re Slalomklubb - Ragunda BK United3 - 0Duvedshallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
14:00Ope IF Bl - Bergs IK  Odensala Sportfält 8
FK-ligan - Division 6 Flickor
s IF - Svegs IK  Hovängen 3
10:00IFK stersund City - Brunflo FK  Tallvallen 1
13:00Svegs IK - s IF  Svegs IP
FK-ligan - Division 7 Flickor
Ope IF Bl - Frs IF Rosa Odensala Sportfält 7
00:00Ope IF Bl - Frs IF Vit 
00:00s IF Gul - Ope IF Vit 
Regional F 17
12:00BK rnen rnskldsvik - IFK stersund WO (3 - 0)Skyttis IP
13:00Ope IF - IF Team Hudik3 - 0Odensala Sportfält 1
18:00Aln IF - Selnger FK1 - 2Släda IP
Div 2 Damer Mellersta Norrland
15:00Hggens SK - Brunflo FK1 - 2Tigervallen

Matcher Måndag 2018-09-24
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1 Pojkar
20:15IFK stersund - stersunds BK 1 - 3Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 5 Pojkar
17:30Brunflo FK Svart - Frs IF Svart Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 7 Flickor
17:45Frs IF Rosa - Brunflo FK Gul Lövsta IP

Landskamper Tisdag 2018-09-25
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Herrlandskamp
19:00Sverige - Frankrike0 - 3Gavlehovshallen Alfa
Matcher Tisdag 2018-09-25
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 3 Pojkar
17:30IFK Lit - Frs IF P051 - 5Hårkmovallen IP
17:30Ope IF U3 Bl - IFK stersund 3 - 0Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 4 B Pojkar Hst
17:30Frs IF P06 - Ope IF Bl/Vit7 - 6Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
17:30IFK stersund Prolympia - IFK stersund Lugnvik Tallvallen 1
18:00Ope IF Vit - Offerdals IF  Odensala Sportfält 2
18:00Ope IF Vit - Nldens IF Odensala Sportfält 2
18:45IFK stersund City Rd - IFK stersund Prolympia  Tallvallen 1
18:45IFK stersund City Vit - IFK stersund Lugnvik Tallvallen 2
FK-ligan - Division 7 Pojkar
17:45Frs IF Vit - Krokom Dvrstts IF Länsförsäkringar AC 2
18:45IFK stersund Lugnvik - Brcke SK Bl Lugnvik
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:30Krokom Dvrstts IF - Ope IF F04 Bl1 - 3
18:00IFK Lit/Hggens SK - IFK Strmsund 0 - 10Tigervallen
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
17:30IFK stersund F05 - Ope IF 3 - 0Odensala Sportfält 5
FK-ligan - Division 5 Flickor
17:30IFK stersund - Ope IF Vit Hofvallens IP
18:00Brunflo FK - s IF Åkreäng Konstgräs
18:00Hede IK/Vemdalens IF - Bergs IK  Vemvalla
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00Frs IF Rosa - s IF  

Landskamper Onsdag 2018-09-26
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Herrlandskamp
19:00Sverige - Frankrike2 - 5Gavlehovshallen Alfa
Matcher Onsdag 2018-09-26
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
19:00stersund - IF Brommapojkarna3 - 1Jämtkraft Arena

Landskamper Torsdag 2018-09-27
TidMatchResultatAnlggning
P17 EM-kval 1
18:00Nederlnderna - Liechtenstein10 - 1Rimnersvallen
18:00Sverige - Montenegro2 - 0Skarsjövallen
Matcher Torsdag 2018-09-27
TidMatchResultatAnlggning
U16 Nationell B7
20:15stersunds FK - IFK stersund 3 - 0Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
19:00Brunflo FK - Jrpens IF2 - 3Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 2 A Pojkar Hst
17:30Frs IF - stersunds FK1 - 8Lövsta IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
18:00Orrvikens IK - Brunflo FK Svart Nysve
FK-ligan - Division 6 Pojkar X
18:00IFK stersund Prolympia - Krokom Dvrstts IF Hofvallens IP
18:00Offerdals IF - Frs IF Vit Offerdalshägna
FK-ligan - Division 7 Pojkar
18:00IFK Lit - s IF Gul Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
19:00Mrsils IF/Jrpens IF - Bergs IK 0 - 2Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:30Frs IF - IFK stersund 2 - 5Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
18:00re Slalomklubb - Myssj/Ovikens IF Strsan1 - 3Åsvallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
18:00IFK Lit - Nldens IF  Hårkmovallen IP
18:00Orrvikens IK - Ope IF F07 Nysve

Matcher Fredag 2018-09-28
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 2 A Pojkar Hst
18:30stersunds FK - IFK stersund 3 - 1Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 4 A Pojkar Hst
19:00stersunds FK - IFK stersund Lugnvik 1 - 1Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
19:00Frs IF - Brunflo FK WW (-3 - -3)Länsförsäkringar AC 1

Matcher Lördag 2018-09-29
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
13:00IFK stersund - Bodens BK FF2 - 3Jämtkraft Arena
14:00Ytterhogdals IK - Kramfors-Alliansen3 - 1Svedjevallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Frs IF - Kubikenborgs IF7 - 0Länsförsäkringar AC 1
Division 4 Herrar
13:00Hede IK - Stuguns BK2 - 5Söderåsen IP
13:00IFK Strmsund - Tandsbyns FK2 - 1Strömsvallen
16:00Ope IF - Offerdals IF4 - 2Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 1 Pojkar
13:00s IF - IFK stersund 1 - 10Hovängen
15:30stersunds BK - Brunflo FK 02/032 - 3Jämtkraft Arena B-plan
FK-ligan - Division 3 Pojkar
10:00stersunds FK - IFK StrmsundWW (-3 - -3)ÖP-hallen
15:00IFK Lit - Bergs IK 2 - 2Hårkmovallen IP
FK-ligan - Division 6 Pojkar Y
Svegs IK P07/08 - Bergs IK 
FK-ligan - Division 7 Pojkar
Brcke SK Bl - IFK stersund P08 F/N Vit 
Brcke SK Vit - Nldens IF 
IFK stersund P08 F/N Rd - s IF Bl 
re SLK - Ope IF Real 
12:00Funsdalens IF - stersunds FK  Funäsdalens IP
13:00Stuguns BK Roma - IFK stersund 09/10  Stuguns IP
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
10:00Ope IF - Frs IF 0 - 0Odensala Sportfält 11
FK-ligan - Division 4 B Flickor Hst
Svegs IK - re Slalomklubb WO (3 - 0)
12:00Myssj/Ovikens IF Strsan - Ragunda BK Tigers4 - 2Åsvallen
15:00s IF - Svegs IK 2 - 3Vemvalla
FK-ligan - Division 5 Flickor
00:00Ope IF Vit - IFK Strmsund  
FK-ligan - Division 7 Flickor
09:00Brunflo FK Gul - Ope IF Bl 
10:00Ope IF Vit - Brunflo FK Svart Odensala Sportfält 7
Regional F 17
14:00IF Team Hudik - IFK stersund 5 - 1Björkberg
Div 2 Damer Mellersta Norrland
13:00Brunflo FK - Heffnersklubbans BK1 - 1Åkreäng IP
13:00IFK stersund 2 - Hrnsands SK0 - 4Jämtkraft Arena B-plan
13:00Krokom/Dvrstts IF - Hggens SK4 - 2Hissmovallen
13:00Ope IF - Selnger FK 214 - 0Torvallens IP

Landskamper Söndag 2018-09-30
TidMatchResultatAnlggning
P17 EM-kval 1
15:00Liechtenstein - Sverige0 - 5Rimnersvallen
15:00Montenegro - Nederlnderna0 - 6Skarsjövallen
Matcher Söndag 2018-09-30
TidMatchResultatAnlggning
U19 Div.1 Norrland
13:00stersunds FK - Ljusdals IF5 - 1Jämtkraft Arena
U17 Div.1 Sdra Norrland
15:00IFK stersund - Gefle IF FF2 - 1Jämtkraft Arena B-plan
15:30stersunds FK - Ljusdals IF2 - 1Jämtkraft Arena
SM F 16, grupp B
11:00Ope IF - Selnger FK1 - 1NP3 Arena
Division 5 Herrar
13:00Dvrstts BK - Ragunda BK1 - 0Lövuddens IP
15:00Bergs IK - Brcke SK 9 - 0Galhammarudden IP
15:00Hallens SK - Frs IF 21 - 3Hallgärdet 1
15:00Ope IF 2 - Fkers IK6 - 1Odensala Sportfält 1
15:00s IF - Norra Lits IF2 - 0Hovängen
FK-ligan - Division 1 Pojkar
18:30Jrpens IF 02/03 - Bergs IK 1 - 3Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 2 B Pojkar Hst
15:00Offerdals IF - Hede IK /Vemdalen1 - 0Offerdalshägna
FK-ligan - Division 3 Pojkar
16:00Hammerdals IF - s IF 6 - 1Svartvikens IP
FK-ligan - Division 5 Pojkar
Hammerdals IF - s IF GulInst.
re Slalomklubb - IFK Strmsund Inst.
12:00Sundsj IF - IFK Lit  Biskopvallen
12:30Bergs IK - IFK stersund Real Galhammarudden IP
12:30Krokom Dvrstts IF - Ope IF Vit Dammplan
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
13:00Ope IF - s IF0 - 4
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
13:00Offerdals IF - Hede IK /Vemdalen2 - 1Offerdalshägna
13:00Ragunda BK/Klarne IK - Svegs IK 1 - 3Ånäset IP
FK-ligan - Division 3 Flickor
11:30Bergs IK - Krokom Dvrstts IF 0 - 0Galhammarudden IP
13:00Ope IF F04 Bl - re Slalomklubb WW (-3 - -3)Odensala Sportfält 3
FK-ligan - Division 5 Flickor
16:45Frs IF - Offerdals IF  
17:00Bergs IK - IFK stersund  Galhammarudden IP
FK-ligan - Division 6 Flickor
11:00Brunflo FK - Frs IF Rosa Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 7 Flickor
00:00Brcke SK - Frs IF Rosa 
00:00Sundsj IF - Hggens SK Tigers  
00:00s IF Bl - IFK Strmsund  
Regional F 17
12:00BK rnen rnskldsvik - Brunflo FK7 - 1Skyttis IP
16:00Krokom Dvrstts IF - s IF8 - 1Hissmovallen

Matcher Måndag 2018-10-01
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 6 Flickor
18:00Ope IF - Bergs IK  Odensala Sportfält 7

Matcher Tisdag 2018-10-02
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
17:15Ope IF F04 Vit - Ragunda BK/Klarne IK1 - 0Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
19:00Jrpens IF /Mrsils IF - IFK stersund F051 - 5Norrmontage Arena

Landskamper Onsdag 2018-10-03
TidMatchResultatAnlggning
P17 EM-kval 1
18:00Liechtenstein - Montenegro0 - 2Rimnersvallen
18:00Sverige - Nederlnderna4 - 6Skarsjövallen
F19 EM-kval 1
14:00Israel - Slovenien0 - 1Vejby IP A-Plan
16:00Sverige - Kazakstan6 - 0Harlyckans IP 1
Matcher Onsdag 2018-10-03
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:30IFK stersund 2 - Alsens IF 23 - 0Jämtkraft Arena
Uppflyttningsserie Division 3 Dam
19:00Brunflo FK 2 - Ope IF 20 - 1Åkreäng Konstgräs
FK-ligan - Division 1 Pojkar
19:00Jrpens IF 02/03 - Brunflo FK 02/030 - 2Norrmontage Arena
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
20:00Frs IF - IFK stersund 5 - 1Länsförsäkringar AC 1
FK-ligan - Division 6 Flickor
19:00IFK stersund City - Frs IF Svart Länsförsäkringar AC 2

Landskamper Torsdag 2018-10-04
TidMatchResultatAnlggning
Dam Landskamp
18:45Sverige - Norge2 - 1Olympia, Helsingborg
Trningsmatcher
16:00Sverige - Djurgrdens IF FF3 - 0Kristinebergs IP 1
Matcher Torsdag 2018-10-04
TidMatchResultatAnlggning
FK-ligan - Division 3 Flickor
17:00Krokom Dvrstts IF - Frs IF 2 - 0Damplan
FK-ligan - Division 4 A Flickor Hst
19:00Brunflo FK - IFK stersund F050 - 3Åkreäng Konstgräs

Matcher Fredag 2018-10-05
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
19:00stersund - Dalkurd3 - 0Jämtkraft Arena

Landskamper Lördag 2018-10-06
TidMatchResultatAnlggning
F19 EM-kval 1
14:00Kazakstan - Slovenien0 - 14Vittsjö IP A-plan
14:00Sverige - Israel2 - 1Vejby IP A-Plan
Matcher Lördag 2018-10-06
TidMatchResultatAnlggning
Div 1 Norrland, damer
14:00IFK stersund - Kramfors Alliansen1 - 3Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
13:00Alsens IF 2 - Hede IK7 - 1Krokoms Sportcentrum
13:00Jrpens IF - Ope IF2 - 6Norrmontage Arena
13:00Offerdals IF - IFK Strmsund4 - 1Offerdalshägna
13:00Stuguns BK - Brunflo FK1 - 1Stuguns IP
13:00Tandsbyns FK - IFK stersund 21 - 3Tandsbyn Nya IP
Uppflyttningsserie Division 3 Dam
13:00Hede /Vemdalen - Brunflo FK 2Uppskj.
FK-ligan - Division 1-2 A Flickor Hst
13:00Ope IF - Mrsils IF/Jrpens IF1 - 9Odensala Sportfält 1
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00IFK stersund - IFK Lit/Hggens SK 8 - 1Odensala Sportfält 1
13:00Ope IF F04 Bl - Ragunda BK United1 - 2Odensala Sportfält 3
13:00re Slalomklubb - Bergs IK 5 - 0Duvedshallen
FK-ligan - Division 5 Flickor
13:00Ope IF F07 - Frs IF  Odensala Sportfält 7
Regional F 17
11:00IFK stersund - Frs IF 2 - 5Hofvallens IP

Matcher Söndag 2018-10-07
TidMatchResultatAnlggning
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00Alsens IF - Svartviks IF2 - 0Bleckåsvallen IP
14:00Lillhrdals IF - Frs IF0 - 4Solberga IP
Division 5 Herrar
15:00Brcke SK - Dvrstts BK1 - 4Björkhaga Arena
15:00Fkers IK - Frs IF 26 - 0Ålsvallen
15:00Hallens SK - Bergs IK1 - 2Hallgärdet 1
15:00Norra Lits IF - Ope IF 21 - 3Ringsta IP
15:00Ragunda BK - s IF1 - 4Hammarvallen IP
Division 6 Herrar Uppflyttningsserie
13:00United stersund FC - Hede/Vemdalen6 - 1Lövsta IP
13:00FK Cosmos - Svegs IK3 - 3Jämtkraft Arena
Division 3 damer
15:00Svegs IK - Jrpens IF3 - 0Svegs IP
FK-ligan - Division 1-2 B Flickor Hst
12:00Svegs IK - Ope IF F04 Vit4 - 3Svegs IP
FK-ligan - Division 5 Flickor
00:00IFK Strmsund - Ope IF Bl 
14:00s IF - Orrvikens IK Hovängen 3
Regional F 17
13:00IF Team Hudik - Krokom Dvrstts IF2 - 1Björkberg
15:00Njurunda IK - Aln IFWW (-3 - -3)Gumsekullen

Matcher Måndag 2018-10-08
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-10-09
TidMatchResultatAnlggning
Dam Landskamp
18:15Italien - Sverige1 - 0Stadio Giovanni Zini
F19 EM-kval 1
18:30Israel - Kazakstan4 - 1Olympia, Helsingborg
18:30Slovenien - Sverige1 - 0Vittsjö IP A-plan
F15 Landskamp
17:00 (18:00 lokal tid)Finland - Sverige5 - 3Eerikkilä-hallen
Matcher Tisdag 2018-10-09
TidMatchResultatAnlggning
Trningsmatcher JH Herr
19:00Jrpens IF 2 - s IF A Norrmontage Arena

Matcher Onsdag 2018-10-10
TidMatchResultatAnlggning
Division 6 Herrar Uppflyttningsserie
19:00Svegs IK - Hede/Vemdalen1 - 1Länsförsäkringar AC 1
DM P19
19:00stersunds FK - IFK stersund 2 - 4Jämtkraft Arena

Landskamper Torsdag 2018-10-11
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
21:45Ryssland - Sverige0 - 0Stadion Kaliningrad
P17 3-nations
20:00 Lokal tid: 19.00England - Sverige4 - 0St George's Park
F15 Landskamp
12:00 (13:00 lokal tid)Finland - Sverige2 - 5Eerikkilä-hallen
Matcher Torsdag 2018-10-11
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Fredag 2018-10-12
TidMatchResultatAnlggning
U21 Herr EM-kval
17:00Malta - Ungern2 - 1Centenary stadium
P18 Landskamp
14:00 (15:00 lokal tid)Rumnien - Sverige2 - 1Centrul de Fotbal Buftea
Matcher Fredag 2018-10-12
TidMatchResultatAnlggning
U17 Div.1 Sdra Norrland
19:00IFK stersund - stersunds FK2 - 2Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Uppflyttningsserie
18:45FK Cosmos - United stersund FC2 - 1Jämtkraft Arena B-plan

Landskamper Lördag 2018-10-13
TidMatchResultatAnlggning
P20 Landskamp
17:00Sverige - Danmark3 - 1Marbella Football Centre
P17 3-nations
16:00 Lokal tid: 15.00Sverige - Tjeckien0 - 1St George's Park
Matcher Lördag 2018-10-13
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
16:00Ytterhogdals IK - IFK stersund2 - 3Svedjevallen
U16 Nationell B7
12:00stersunds FK - Selnger FK1 - 10Jämtkraft Arena
Kval till Division 4
12:00Alsens IF 2 - s IF4 - 1
Uppflyttningsserie Division 3 Dam
14:30Ope IF 2 - Hede /Vemdalen3 - 0Jämtkraft Arena
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00Bergs IK - Ragunda BK United3 - 4Galhammarudden IP
13:00IFK Strmsund - IFK stersund 3 - 2Strömsvallen

Landskamper Söndag 2018-10-14
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
18:00Ryssland - Turkiet2 - 0Fisjt-stadion
P18 Landskamp
10:00 (11:00 lokal tid)Rumnien - Sverige2 - 1Centrul de Fotbal Buftea
Matcher Söndag 2018-10-14
TidMatchResultatAnlggning
Kval till div 2 herrar, omg. 1
15:00Frs IF - Ume FC Akademi1 - 2Länsförsäkringar AC 1
Kval till Division 4
18:00Ope IF 2 - Brunflo FK5 - 1Jämtkraft Arena
Division 6 Herrar Sdra
15:00Tandsbyns FK 2 - Bergs IK 212 - 2Tandsbyn Nya IP
Division 6 Herrar Uppflyttningsserie
13:00Hede/Vemdalen - FK Cosmos1 - 4
13:00Svegs IK - United stersund FC3 - 0
FK-ligan - Division 3 Flickor
13:00IFK Lit/Hggens SK - Krokom Dvrstts IF 0 - 5Tigervallen
Regional F 17
13:00Krokom Dvrstts IF - Ope IF 2 - 6Norrmontage Arena

Landskamper Måndag 2018-10-15
TidMatchResultatAnlggning
P20 Landskamp
17:00Ryssland - Sverige1 - 1Marbella Football Centre
P17 3-nations
20:00 (19.00 lokal tid)England - Tjeckien St George's Park
Matcher Måndag 2018-10-15
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-10-16
TidMatchResultatAnlggning
Landskamp Herr
20:45Sverige - Slovakien1 - 1Nationalarenan, Friends Arena
U21 Herr EM-kval
17:00Malta - Cypern1 - 1Centenary stadium
18:30Sverige - Belgien0 - 3Guldfågeln Arena
18:30Ungern - Turkiet1 - 2Pancho Aréna
Matcher Tisdag 2018-10-16
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Onsdag 2018-10-17
TidMatchResultatAnlggning
F17 EM-kval 1
15:00Lettland - Sverige0 - 11Sportpark Zegersloot
19:00Georgien - Nederlnderna0 - 16Juliana Sportpark
Matcher Onsdag 2018-10-17
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-10-18
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-10-19
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Lördag 2018-10-20
TidMatchResultatAnlggning
F17 EM-kval 1
13:00Sverige - Georgien1 - 1Juliana Sportpark
17:00Nederlnderna - Lettland9 - 0Sportpark Zegersloot
Matcher Lördag 2018-10-20
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herrar
14:00IFK stersund - Gottne IF1 - 0Jämtkraft Arena
Kval till div 3 herrar, grupp 2
14:00IFK Strmsund - Sollefte GIF FF0 - 3Strömsvallen
Kval till Division 4
12:00Brunflo FK - s IF2 - 1Åkreäng Konstgräs
13:00Alsens IF 2 - Ope IF 20 - 0

Matcher Söndag 2018-10-21
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-10-22
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-10-23
TidMatchResultatAnlggning
F17 EM-kval 1
19:00Georgien - Lettland2 - 0Sportpark Zegersloot
19:00Sverige - Nederlnderna1 - 1Juliana Sportpark
Matcher Tisdag 2018-10-23
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-10-24
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-10-25
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-10-26
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-10-27
TidMatchResultatAnlggning
Kval till Division 4
13:00Brunflo FK - Alsens IF 21 - 3Jämtkraft Arena
13:00s IF - Ope IF 21 - 2Jämtkraft Arena B-plan

Matcher Söndag 2018-10-28
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Måndag 2018-10-29
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Herrlandskamp
21:00Sverige - Nederlnderna4 - 1Idrottshuset Sporthall
Matcher Måndag 2018-10-29
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-10-30
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Herrlandskamp
20:00Sverige - Nederlnderna2 - 4IFU Arena
Matcher Tisdag 2018-10-30
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-10-31
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-11-01
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
19:00stersund - AIK1 - 2Jämtkraft Arena

Matcher Fredag 2018-11-02
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-11-03
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Söndag 2018-11-04
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-11-05
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-11-06
TidMatchResultatAnlggning
Ligacupen U16:2
18:30stersunds FK (U16) - Frs IF (U16)0 - 8Jämtkraft Arena

Landskamper Onsdag 2018-11-07
TidMatchResultatAnlggning
F18 Landskamp
15:00Belgien - Sverige1 - 2Centre National de Football
Matcher Onsdag 2018-11-07
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Torsdag 2018-11-08
TidMatchResultatAnlggning
Dam U23 Landskamp
18:00Norge - Sverige3 - 2Isachsen Stadion
Matcher Torsdag 2018-11-08
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-11-09
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-11-10
TidMatchResultatAnlggning
Ligacupen U19:2
13:00stersunds FK (U19) - GIF Sundsvall (U19)0 - 7Jämtkraft Arena
15:30IFK stersund (U19) - Kubikenborgs IF (U19)7 - 1Jämtkraft Arena
Ligacupen U16:2
13:00stersunds FK (U16) - GIF Sundsvall (U16)0 - 13Jämtkraft Arena B-plan
15:00Frs IF (U16) - Kubikenborgs IF (U16)6 - 0Jämtkraft Arena B-plan
Cup Kommunal, grupp B
16:00Jmtland-Hrjedalen - Medelpad0 - 1BL Arena
Distriktspojkturneringen, grupp B
14:00Jmtland-Hrjedalen - Medelpad1 - 1BL Arena

Landskamper Söndag 2018-11-11
TidMatchResultatAnlggning
Dam Landskamp
14:30 Lokal tid: 13.30England - Sverige0 - 2AESSEAL New York Stadium
Matcher Söndag 2018-11-11
TidMatchResultatAnlggning
Allsvenskan, herrar
15:00stersund - Hammarby3 - 3Jämtkraft Arena

Matcher Måndag 2018-11-12
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-11-13
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Onsdag 2018-11-14
TidMatchResultatAnlggning
P19 EM-kval 1
17:00 (16.00 lokal tid)Sverige - San Marino2 - 1Nantporth
18:00 (17.00 lokal tid)Wales - Skottland1 - 2Belle Vue
Matcher Onsdag 2018-11-14
TidMatchResultatAnlggning
Ligacupen U17:2
19:30stersunds FK (U17) - IFK stersund (U17)4 - 2Jämtkraft Arena

Matcher Torsdag 2018-11-15
TidMatchResultatAnlggning
Ligacupen U19:2
19:30IFK stersund (U19) - stersunds FK (U19)2 - 0Jämtkraft Arena

Matcher Fredag 2018-11-16
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Lördag 2018-11-17
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
18:00 Lokal tid: 20.00Turkiet - Sverige0 - 1Konya Büyüksehir Arena
P19 EM-kval 1
15:00 (14.00 lokal tid)Skottland - San Marino5 - 0Belle Vue
16:00 (15.00 lokal tid)Wales - Sverige2 - 1Nantporth
Matcher Lördag 2018-11-17
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Flickor 15
09:30Frs IF F03 - s IF3 - 0Jämtkrafthallen
10:00Ragunda BK - Ope IF F032 - 6Jämtkrafthallen
10:45Ope IF F03 - Frs IF F031 - 7Jämtkrafthallen
11:15Ragunda BK - s IF1 - 7Jämtkrafthallen
12:00s IF - Ope IF F034 - 2Jämtkrafthallen
13:00Frs IF F03 - Ragunda BK6 - 2Jämtkrafthallen

Matcher Söndag 2018-11-18
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-11-19
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-11-20
TidMatchResultatAnlggning
Herrar UEFA Nations League Grupp B2
20:45Sverige - Ryssland2 - 0Nationalarenan, Friends Arena
P19 EM-kval 1
16:00 (15.00 lokal tid)San Marino - Wales0 - 2Nantporth
16:00 (15.00 lokal tid)Skottland - Sverige2 - 2Belle Vue
Matcher Tisdag 2018-11-20
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-11-21
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-11-22
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-11-23
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-11-24
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Söndag 2018-11-25
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Flickor 12-13
13:30s IF - IFK stersund F06 Vit0 - 7Jämtkrafthallen
14:00Frs IF F06 - IFK stersund F06 Rd1 - 2Jämtkrafthallen
14:30Ragunda BK - KD F06/071 - 1Jämtkrafthallen
15:00IFK stersund F06 Rd - s IF3 - 0Jämtkrafthallen
15:30IFK stersund F06 Vit - Ragunda BK5 - 1Jämtkrafthallen
16:00KD F06/07 - Ope IF F061 - 2Jämtkrafthallen
16:30s IF - Frs IF F062 - 0Jämtkrafthallen
17:00Ragunda BK - IFK stersund F06 Rd0 - 3Jämtkrafthallen
17:30Ope IF F06 - IFK stersund F06 Vit0 - 3Jämtkrafthallen
Futsal Pojkar 14
09:00stersunds FK - IFK stersund P054 - 0Jämtkrafthallen
09:30s IF - Myssj-Ovikens IF 04/051 - 2Jämtkrafthallen
10:00IFK stersund P05 Pro - Ope IF2 - 1Jämtkrafthallen
10:30re Slalomklubb P0405 - stersunds FK0 - 2Jämtkrafthallen
11:00Myssj-Ovikens IF 04/05 - IFK stersund P05 Pro1 - 5Jämtkrafthallen
11:30IFK stersund P05 - s IF 4 - 1Jämtkrafthallen
12:00s IF - re Slalomklubb P04051 - 4Jämtkrafthallen
12:30IFK stersund P05 Pro - IFK stersund P051 - 1Jämtkrafthallen
13:00Ope IF - Myssj-Ovikens IF 04/056 - 1Jämtkrafthallen

Matcher Måndag 2018-11-26
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-11-27
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-11-28
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-11-29
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-11-30
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-12-01
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Flickor 17
10:00Ope IF Vit - Mrsils IF4 - 1Mörsils sporthall
10:30Ope IF Bl - IFK stersund F172 - 1Mörsils sporthall
11:00IFK stersund F17 - Ope IF Vit1 - 1Mörsils sporthall
11:30Mrsils IF - Ope IF Bl2 - 4Mörsils sporthall
12:00Ope IF Bl - Ope IF Vit1 - 1Mörsils sporthall
12:30Mrsils IF - IFK stersund F171 - 3Mörsils sporthall
13:00Mrsils IF - Ope IF Vit0 - 3Mörsils sporthall
13:30IFK stersund F17 - Ope IF Bl1 - 4Mörsils sporthall
Futsal Pojkar 14
00:00Myssj-Ovikens IF 04/05 - stersunds FKOW (0 - 3)Lugnviks sporthall
00:00Myssj-Ovikens IF 04/05 - IFK stersund P05OW (0 - 3)Lugnviks sporthall
00:00re Slalomklubb P0405 - Myssj-Ovikens IF 04/05WO (3 - 0)Lugnviks sporthall
10:00re Slalomklubb P0405 - IFK stersund P05 Pro1 - 1Lugnviks sporthall
10:30stersunds FK - s IF 1 - 2Lugnviks sporthall
11:00IFK stersund P05 - Ope IF1 - 1Lugnviks sporthall
11:30IFK stersund P05 Pro - stersunds FK2 - 2Lugnviks sporthall
12:00Ope IF - re Slalomklubb P04054 - 1Lugnviks sporthall
12:40stersunds FK - Ope IF3 - 3Lugnviks sporthall
13:20s IF - IFK stersund P05 Pro2 - 4Lugnviks sporthall

Matcher Söndag 2018-12-02
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Flickor 12-13
09:30Ope IF F06 - IFK stersund F06 Rd0 - 5Krokomshallen
10:00Ragunda BK - Frs IF F064 - 4Krokomshallen
10:30KD F06/07 - IFK stersund F06 Vit0 - 2Krokomshallen
11:00s IF - Ragunda BK1 - 2Krokomshallen
11:30Frs IF F06 - Ope IF F061 - 0Krokomshallen
12:00IFK stersund F06 Rd - KD F06/072 - 1Krokomshallen
12:30Ope IF F06 - s IF0 - 1Krokomshallen
13:00KD F06/07 - Frs IF F061 - 2Krokomshallen
13:30IFK stersund F06 Vit - IFK stersund F06 Rd1 - 0Krokomshallen
14:00s IF - KD F06/071 - 0Krokomshallen
14:30Ragunda BK - Ope IF F063 - 1Krokomshallen
15:00Frs IF F06 - IFK stersund F06 Vit0 - 2Krokomshallen

Matcher Måndag 2018-12-03
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Tisdag 2018-12-04
TidMatchResultatAnlggning
Nordic Cup
17:00Finland - Grnland6 - 1Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
19:00Sverige - Danmark6 - 5Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Matcher Tisdag 2018-12-04
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Onsdag 2018-12-05
TidMatchResultatAnlggning
Nordic Cup
17:00Grnland - Norge2 - 5Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
19:00Finland - Sverige5 - 2Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Futsal P19 Landskamp
14:00Sverige - Finland8 - 1Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Matcher Onsdag 2018-12-05
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Torsdag 2018-12-06
TidMatchResultatAnlggning
Nordic Cup
17:00Sverige - Grnland6 - 5Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
19:00Danmark - Norge2 - 1Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Futsal P19 Landskamp
10:00Sverige - Finland4 - 3ROFI Centret
Matcher Torsdag 2018-12-06
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Fredag 2018-12-07
TidMatchResultatAnlggning
Nordic Cup
17:00Finland - Norge2 - 0Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
19:00Grnland - Danmark1 - 7Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Matcher Fredag 2018-12-07
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Landskamper Lördag 2018-12-08
TidMatchResultatAnlggning
Nordic Cup
12:00Norge - Sverige1 - 6Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
14:00Finland - Danmark3 - 1Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Matcher Lördag 2018-12-08
TidMatchResultatAnlggning
Futsal DM Flickor 17
11:20IFK stersund - Frs IF 0 - 1Engconhallen
13:20Frs IF - Ope IF1 - 3Engconhallen
15:20Ope IF - IFK stersund 6 - 1Engconhallen
Futsal DM Flickor 15
10:00Mrsils IF - IFK Strmsund 1 - 2Engconhallen
10:40s IF - Ope IF0 - 0Engconhallen
12:00IFK Strmsund - Ope IF0 - 1Engconhallen
12:40s IF - Mrsils IF2 - 2Engconhallen
14:00Ope IF - Mrsils IF0 - 2Engconhallen
14:40IFK Strmsund - s IF0 - 2Engconhallen
Futsal Pojkar 15-17
10:00re Slalomklubb 02/03 - Frs IF P030 - 4Häggenåshallen
10:30Dorotea IF - IFK stersund P041 - 1Häggenåshallen
11:00IFK stersund P04 - re Slalomklubb 02/032 - 4Häggenåshallen
11:30Dorotea IF - Frs IF P031 - 8Häggenåshallen
12:00re Slalomklubb 02/03 - Dorotea IF 2 - 1Häggenåshallen
12:30Frs IF P03 - IFK stersund P045 - 1Häggenåshallen
13:00IFK stersund P04 - Dorotea IF 1 - 9Häggenåshallen
13:30Frs IF P03 - re Slalomklubb 02/032 - 0Häggenåshallen

Matcher Söndag 2018-12-09
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-12-10
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-12-11
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-12-12
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-12-13
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-12-14
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-12-15
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Pojkar 12
10:00stersunds FK - Frs IF 4 - 3Lugnviks sporthall
10:30re Slalomklubb - Hammerdals IF 4 - 3Lugnviks sporthall
11:00IFK stersund - IFK Lit 8 - 0Lugnviks sporthall
11:30Hammerdals IF - stersunds FK 0 - 8Lugnviks sporthall
12:00IFK Lit - re Slalomklubb 0 - 8Lugnviks sporthall
12:30Frs IF - IFK stersund 1 - 7Lugnviks sporthall
13:00stersunds FK - IFK Lit 4 - 3Lugnviks sporthall
13:30re Slalomklubb - IFK stersund 1 - 4Lugnviks sporthall
14:00Hammerdals IF - Frs IF 3 - 5Lugnviks sporthall
14:30IFK stersund - stersunds FK 5 - 0Lugnviks sporthall

Matcher Söndag 2018-12-16
TidMatchResultatAnlggning
Futsal Pojkar 13
10:00s IF - IFK stersund P061 - 0Jämtkrafthallen
10:30Krokom Dvrstts IF - Jrpens IF2 - 4Jämtkrafthallen
11:00IFK stersund P06 - Krokom Dvrstts IF 3 - 0Jämtkrafthallen
11:30Jrpens IF - s IF3 - 0Jämtkrafthallen
12:00s IF - Krokom Dvrstts IF 2 - 0Jämtkrafthallen
12:30Jrpens IF - IFK stersund P062 - 3Jämtkrafthallen
13:00IFK stersund P06 - s IF5 - 2Jämtkrafthallen
13:30Jrpens IF - Krokom Dvrstts IF 4 - 2Jämtkrafthallen
14:00s IF - Jrpens IF4 - 2Jämtkrafthallen
14:30Krokom Dvrstts IF - IFK stersund P060 - 5Jämtkrafthallen

Matcher Måndag 2018-12-17
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-12-18
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-12-19
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-12-20
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-12-21
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-12-22
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Söndag 2018-12-23
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-12-24
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Tisdag 2018-12-25
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Onsdag 2018-12-26
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Torsdag 2018-12-27
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Fredag 2018-12-28
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Lördag 2018-12-29
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Söndag 2018-12-30
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

Matcher Måndag 2018-12-31
TidMatchResultatAnlggning
Inga matcher denna dagen inom Jmtland/Hrjedalen

 
Herrar
av: Rolighetsministern | 31 Jan 2019 - 06:29
Det var s nra att Hopcutt hade sk
17
kommentarer
Delad pong mot Halmstad BK i Svenska cupens gruppspel!
av Lasse Granbacka | 16 Feb 2019 - 20:55
VS Matchdag i Svenska Cupen och m
9
kommentarer
Ravel Morrison - en kanonvrvning
av Haldo Jonsson | 14 Feb 2019 - 20:21
Bilden: Ravell Morrison i FK-dress
5
kommentarer
FK p utstakat spr
av Haldo Jonsson | 13 Feb 2019 - 22:20
FK satsar p ett stt som inget a
5
kommentarer
Eirik Haugan har skrivit p fr FK
av Haldo Jonsson | 12 Feb 2019 - 21:04
21-rige backen Eirik Haugan har
4
kommentarer
Det fanns en tid nr vi inte hade ngot cupspel...
av Agne Svrd | 15 Feb 2019 - 21:47
 
 Skrivet den Lör 16 Feb 22:44
fotbollz.se på Facebook