Startsidan...
  Forum
  Krönika
   
  Videoklipp
   
  O'Learys-tipset 2020
- Lämna ditt tips
   
  Kommande matcher
  Länkar
   
  Medarbetare
   
  Kontaktformulär
   
  Sökning
  Skriv en nyhet
   
  Medlemserbjudande
  Om FotbollZ.se
   
  Vill du skriva på fotbollz.se?
  Gör fotbollz.se till din startsida
OFK Supporters
Tabell Tabell Skytteliga Skytteliga
Allsvenskan Tabell Skytteliga
- Östersunds FK  
Div 1 Norrland - Damer Tabell Skytteliga
- IFK Östersund
- Ope IF
Div 2 Norrland - Herrar Tabell Skytteliga
- IFK Östersund Gästbok
- Ytterhogdals IK Gästbok
Div 2 M:a Norrland - Dam Tabell Skytteliga
- IFK Östersund 2
- Krokom/Dvärsätt IF
Div 3 M:a Norrland - Herr Tabell Skytteliga
- Järpens IF
- Frösö IF Gästbok
Div 3 Damer Södra Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- Frösö IF
- Ope IF 2
- Svegs IK
- Hede/Vemdalen
- Ås IF
Div 3 Damer Norra Tabell Skytteliga
- Häggenås SK
- IFK Strömsund
- Järpens IF
- Krokom/Dvärsätt IF 2
- Offerdals IF
- Ragunda BK
Div 4 Herrar Tabell Skytteliga
- Alsens IF Gästbok
- Ope IF Gästbok
- Dvärsätts BK
- IFK Strömsund
- IFK Östersund Ungdom
- Offerdals IF Gästbok
- Ope IF 2
- Stuguns BK Gästbok
- Tandsbyns FK Gästbok
- ÖFK Cosmos
 
Övriga serier
Övrigt
Förbund, domare m fl
J/H Fotbollsdomarklubb
Ettan fotboll
fotbolly.se
 
Saknar Du din förening? Tryck här...
 
besök Space2u
 
Nsta match inom Jmtland/Hrjedalen

Denna side sker p Jmtland/Hrjedalens FFs hemsida efter nsta match och
visar sedan alla ev matcher 7 dagar framt.

G till frbundets Matcher idag-sida

Matcher Torsdag 2020-05-28
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Alsens IF - Offerdals IFInst.Bleckåsvallen IP
Division 5 Herrar
19:00Brcke SK - Brunflo FK Inst.Björkhaga Arena
Pojkar 12 - Grupp 1
18:30IFK stersund City - Nldens IF  Odensala Sportfält 6
Pojkar 12 - Grupp 2
18:00IFK stersund Lugnvik - Brunflo FK Gul 
Pojkar 10 - Grupp 1
17:30s IF Bl - Nldens IF  Hovängen 3
Pojkar 10 - Grupp 2
17:00IFK stersund - Brunflo FK Gul Tallvallen 1
18:45s IF Gul - Myssj-Ovikens IF  Hovängen 3
Pojkar 10 - Grupp 3
18:45Ope IF Vit - IFK stersund Nebojsa Bågskytteplan
Flickor 16
18:00Ope IF - Frs IF  Odensala Sportfält 1
Flickor 13 Vr
17:00IFK stersund - IFK Lit/Hggens  Odensala Sportfält 9
Flickor 11
19:00IFK stersund - Myssj-Ovikens IF/Bergs IK Odensala Sportfält 6
Flickor 10
18:00Brunflo FK - Ope IF Bl Åkreäng Konstgräs

Matcher Fredag 2020-05-29
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
20:00IFK stersund Ungdom - Dvrstts BKInst.Jämtkraft Arena B-plan
Pojkar 15-16 Vr
18:30stersunds FK - Frs IF  Odensala Sportfält 11
19:00Hede IK /Vemdalens IF - Jrpens IF  Vemvalla
Pojkar 12 - Grupp 3
18:00Frs IF Bl - IFK Lit  Länsförsäkringar AC 2
Flickor 16
19:00s IF - IFK stersund F05 Hovängen
DM F13 - Gruppspel
17:15s IF - Ope IF Hovängen

Matcher Lördag 2020-05-30
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herr 2020
13:00IFK stersund - Skellefte FFInst.Jämtkraft Arena
P19 Div.1 2020 - Region 6
11:30stersunds FK - Kubikenborgs IFInst.Jämtkraft Arena B-plan
P17 Div.1 2020 - Region 6 (Grupp 1)
11:30Frs IF - Kubikenborgs IF U17Inst.Länsförsäkringar AC 1
P16 Nationell Grupp 7
IFK stersund Ungdom - Kubikenborgs IFInst.Jämtkraft Arena
14:00Ope IF - Bik SportklubbInst.Odensala Sportfält 11
16:30stersunds FK - Kramfors-AlliansenInst.Jämtkraft Arena B-plan
F17 2020 - Mellersta Norrland
14:00s IF/IFK stersund - IF Team HudikInst.Hovängen
16:30Ope IF - Aln IF/Heffnersklubbans BKInst.Odensala Sportfält 1
Division 5 Herrar
13:00Ragunda BK - Hede IKInst.Hammarvallen IP
Pojkar 12 - Grupp 2
11:00s IF P08 Bl - Funsdalens IF  Hovängen 3
14:30IFK stersund Lugnvik - Funsdalens IF  ÖP-hallen
Pojkar 10 - Grupp 1
15:00re Slalomklubb - Krokom Dvrstts IF United Duvedshallen
Pojkar 10 - Grupp 3
IFK stersund Nebojsa - Svegs IK Jämtkraft Arena
10:30Ope IF Vit - Svegs IK Odensala Sportfält 7
Flickor 16
11:00re SLK - Ope IF Duvedshallen
Flickor 14
11:00Brunflo FK - IFK stersund F06 Åkreäng IP
DM P15 - Gruppspel
14:00s IF - Ope IF Hovängen

Matcher Söndag 2020-05-31
TidMatchResultatAnlggning
Div 2 Norrland, herr 2020
16:00Ytterhogdals IK - Tfte IKInst.Svedjevallen
P17 Div.1 2020 - Region 6 (Grupp 1)
13:00IFK stersund Ungdom - Aln IFInst.Jämtkraft Arena
Division 4 Herrar
16:00IFK Strmsund - Svegs IKInst.Strömsvallen
Division 5 Herrar
Norra Lits IF - s IFInst.Ringsta IP
15:30Sundsj IF - Frs IF 2Inst.Biskopvallen
17:00Nldens IF - Jrpens IF 2Inst.Näskottvallen
Pojkar 15-16 Vr
11:00Sundsj IF - IFK stersund/IFK Ungdom  Biskopvallen
13:00Hede IK /Vemdalens IF - Ope IF Söderåsen IP
Pojkar 14
14:00IFK Lit - re Slalomklubb  Tigervallen
Pojkar 13
10:00Orrvikens IK - re Slalomklubb  Nysve
11:15Frs IF 2 - IFK stersund City Länsförsäkringar AC 1
13:15Frs IF 1 - Krokom Dvrstts IF  Länsförsäkringar AC 1
14:00Bergs IK - re Slalomklubb  Skucku IP
Pojkar 11 - Grupp 1
11:00Frs IF Vit - re Slalomklubb  Länsförsäkringar AC 2
15:00IFK stersund City Rd - IFK stersund Z Odensala Sportfält 6
Pojkar 11 - Grupp 2
13:00Frs IF Rosa - Hammerdals IF  Länsförsäkringar AC 2
15:00IFK stersund City Vit - IFK Lit  Odensala Sportfält 6
Pojkar 11 - Grupp 3
16:00s IF Bl - Bergs IK Hovängen 3
Pojkar 10 - Grupp 2
13:00Ragunda BK Lions - Frs IF Halifax Hammarvallen IP
Pojkar 10 - Grupp 3
11:00Klvsj IF - stersunds FK  Klövsjö IP
Flickor 12
Ope IF Bl - Frs IF Rosa Länsförsäkringar AC 1
09:30Frs IF Vit - Ope IF Bl Länsförsäkringar AC 1
13:00Ope IF Vit - Svegs IK  Torvallens IP 7
14:45Ope IF Bl - Svegs IK  Torvallens IP 7
DM P14 - Gruppspel
12:00s IF - IFK stersund  Hovängen

Matcher Måndag 2020-06-01
TidMatchResultatAnlggning
Pojkar 11 - Grupp 1
18:45s IF Gul - Jrpens IF JUF Hovängen 3
Pojkar 11 - Grupp 2
18:30Hggens SK - Stuguns BK Roma Tigervallen 2
18:30Orrvikens IK - Ope IF Real Vit Nysve
Pojkar 11 - Grupp 3
18:00Hede IK/Vemdalens IF - Svegs IK  Hede Camping
Flickor 13 Vr
18:00IFK Lit/Hggens - Frs IF  Tigervallen
Flickor 12
18:00Frs IF Rosa - Sundsj IF Länsförsäkringar AC 2
18:30Hallens SK - Brunflo FK  Hallgärdet 1
Flickor 10
16:45Frs IF Rosa - IFK stersund  Länsförsäkringar AC 2
17:45Frs IF Svart - Brunflo FK  Länsförsäkringar AC 1
18:15IFK Lit - Ope IF Bl Hårkmovallen IP

Matcher Tisdag 2020-06-02
TidMatchResultatAnlggning
Pojkar 14
19:00Frs IF Svart - Hammerdals IF  Lövsta IP
Pojkar 13
18:30Myssj-Ovikens IF - IFK stersund Lugnvik Kejsarvallen IP
18:30s IF - Ope IF  Hovängen
19:00Offerdals IF P06/07 - Orrvikens IK Offerdalshägna
Pojkar 12 - Grupp 1
Frs IF Svart - IFK stersund City Länsförsäkringar AC 2
18:30Underskers IF/re SLK - IFK stersund F/N Trostavallen
Pojkar 12 - Grupp 2
Frs IF Vit - Ope IF Real Länsförsäkringar AC 2
18:30stersunds FK - s IF P08 Bl Lugnvik
Pojkar 12 - Grupp 3
19:00IFK Lit - IFK Strmsund  Hårkmovallen IP
19:00Krokom Dvrstts IF - IFK stersund Z 09/10  Krokomsviken
Pojkar 11 - Grupp 1
18:30Nldens IF - Ope IF United Näskottvallen
Pojkar 11 - Grupp 3
17:00stersunds FK - IFK stersund Lugnvik Lugnvik
Pojkar 10 - Grupp 1
re Slalomklubb - IFK stersund Barca Vit 
Pojkar 10 - Grupp 2
17:00IFK stersund Barca rd - IFK stersund  Odensala Sportfält 6
18:00Myssj-Ovikens IF - Frs IF Halifax Kejsarvallen IP
Pojkar 10 - Grupp 3
18:00Brunflo FK Svart - Bergs IK Åkreäng Konstgräs
18:00stersunds FK - Frs IF Celtic Odensala Sportfält 8
19:00Klvsj IF - Ope IF Vit Klövsjö IP
Flickor 14
18:30IFK Lit/Hggens SK - Krokom Dvrstts IF F06/07 Tigervallen
19:00Frs IF - Ope IF Länsförsäkringar AC 1
Flickor 13 Vr
18:30IFK stersund - Brunflo FK Tallvallen
18:30Ope IF Vit - s IF  Odensala Sportfält 4
Flickor 11
18:00Ope IF Bl - IFK stersund  Torvallens IP 7
18:30Orrvikens IK - Frs IF Svart Nysve
18:30s IF - Brunflo FK  Hovängen 3
19:00Hede IK Vemdalen - Svegs IK  Vemvalla
Flickor 10
17:30Krokom Dvrstts IF - s IF  Krokomsviken

Landskamper Onsdag 2020-06-03
TidMatchResultatAnlggning
Damer U23 flernations
18:00Sverige - FinlandInst.Skarsjövallen
19:00Frankrike - NorgeInst.Munkedals IP
19:00Tyskland - NederlndernaInst.Gullmarsvallen
19:30Kina - ItalienInst.Nösnäsvallen
U20 landskamp 2020
Sverige - SchweizInst.
Matcher Onsdag 2020-06-03
TidMatchResultatAnlggning
Division 4 Herrar
19:00Alsens IF - Ope IFInst.Bleckåsvallen IP
19:00Dvrstts BK - Tandsbyns FKInst.Lövuddens IP
19:00Stuguns BK - IFK stersund UngdomInst.Stuguns IP
19:30Svegs IK - Offerdals IFInst.Svegs IP
Pojkar 15-16 Vr
18:30Brunflo FK P06 - Hede IK /Vemdalens IF Åkreäng IP
19:00Jrpens IF - Frs IF  Norrmontage Arena
19:00Sundsj IF - stersunds FK  Biskopvallen
Pojkar 12 - Grupp 1
18:00Nldens IF - Mrsils IF Tallängen
19:00Offerdals IF - Brunflo FK Svart Offerdalshägna
Pojkar 12 - Grupp 3
Frs IF Bl - Ope IF City Länsförsäkringar AC 2
Pojkar 10 - Grupp 1
18:00Nldens IF - Frs IF United Näskottvallen
Flickor 16
19:00Bergs IK/Myssj-Oviken - s IF  Åsvallen
19:30Frs IF - IFK stersund F05 Länsförsäkringar AC 1
Flickor 12
17:30s IF Gul - Frs IF Vit Hovängen 3
18:45s IF Bl - Ope IF Bl Hovängen 3

 
16
kommentarer
En ordfrande med tillfrsikt och lugn
av Haldo Jonsson | 22 Maj 2020 - 15:30
Den nye ordfranden Mathias Raste
8
kommentarer
En elitman med elittnkande ter till FK - Sren keby
av Haldo Jonsson | 21 Maj 2020 - 20:13
Sren keby gjorde sig ett namn i
7
kommentarer
FK jobbar vidare med drive - in - fotboll - 'det mesta r p plats'
av Haldo Jonsson | 20 Maj 2020 - 20:19
FK rknar med att de kan ta in 2
4
kommentarer
Saman Ghoddos i lngt frhr infr Cas
av Haldo Jonsson | 26 Maj 2020 - 12:47
Sger sig ha blivit pressad att s
4
kommentarer
Dagens fotboll
av Haldo Jonsson | 26 Maj 2020 - 09:43
Endast vissa matcher redovisade Be
 
 Skrivet den Fre 8 Maj 22:47
fotbollz.se på Facebook