Startsidan...
  Forum
  Krönika
   
  Videoklipp
   
   
  Kommande matcher
  Länkar
   
  Medarbetare
   
  Kontaktformulär
   
  Sökning
  Skriv en nyhet
   
  Medlemserbjudande
  Om FotbollZ.se
   
  Vill du skriva på fotbollz.se?
  Gör fotbollz.se till din startsida
ÖFK Supporters
Tabell Tabell Skytteliga Skytteliga
Allsvenskan  Tabell Skytteliga
- Östersunds FK  
Div 1 Norrland - Damer  Tabell Skytteliga
- IFK Östersund
Div 2 Norrland - Herrar  Tabell Skytteliga
- IFK Östersund Gästbok
- Ytterhogdals IK Gästbok
Div 2 M:a Norrland - Dam  Tabell Skytteliga
- Häggenås SK
- Krokom/Dvärsätt IF
- Ope IF
- IFK Östersund 2
Div 3 M:a Norrland - Herr  Tabell Skytteliga
- Alsens IF Gästbok
- Frösö IF Gästbok
- Lillhärdals IF
Div 3 Damer  Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- IFK Strömsund
- Järpens IF
- IFK Östersund 3
- Hede/Vemdalen
- Ope IF 2
- Ope IF 3
- Svegs IK
Div 4 Herrar  Tabell Skytteliga
- Brunflo FK
- Hede IK
- Järpens IF
- Offerdals IF Gästbok
- Ope IF Gästbok
- Stuguns BK Gästbok
- Tandsbyns FK Gästbok
- Alsens IF 2
- IFK Östersund 2
- IFK Strömsund
 
Övriga serier
Övrigt
Förbund, domare m fl
J/H Fotbollsdomarklubb
Ettan fotboll
fotbolly.se
 
Saknar Du din förening? Tryck här...
 
besök Space2u
 

VI MINNS
av Haldo Jonsson
Publicerad 1 Dec 2018 - 10:29 Uppdaterad 1 Dec 2018 - 10:31

Vi minns de bästa målkyttarna säsongen 2018

My Jonsson, IFK Östersund, målskytt i div 1 damer.

Fotbollz.se har gjort en lista på alla målskyttarna i div 1- 6. Det finns säkert målvakter, förvararemittfältare som gjort fina insatser i sina respektive lag, men det blir inte lika uppmärksammat. Det beror förmodligen på att det är svårare att hitta någon effektiv och rättvis mätmetod på deras insatser. Det framgår istället i referaten i fotbollz.se


Skytteliga div 1 damer


Amanda Berglund från Själevads hemsida

Amanda Berglund Själevads IK 24 0
Cajsa Hedlund Infjärdens SK 21 0
Christine Tjärnlund Morön BK 17 2
Karolina Rinnau Widding Team TG FF 16 0
Johanna Byström Kramfors Alliansen 15 0
Moa Sjöström Team TG FF 12 0
Olivia Holm Morön BK 12 0
Bupe Olufunmilola Okeowo Sunnanå SK 11 0
Ida Sundkvist Infjärdens SK 9 0
Jenny Marklund Morön BK 9 0
Villemo Dahlqvist Sunnanå SK 9 0
Ida Mathiasson Team TG FF 8 0
Jennifer Lindgren Notvikens IK 8 0
Kelli Francine Zickert Domsjö IF 7 0
Maya Pitts Sunnanå SK 7 0
Miranda Dahlgren Myckle IK 7 2
Simone Edefall Kramfors Alliansen 7 0
Alicia From Team TG FF 6 0
Frida Bergqvist Myckle IK 6 0
Tuva Stattin Kramfors Alliansen 6 0
Elin Ellman Morön BK 5 0
Ellen Schampi Sunnanå SK 5 0
Emma Viklund Morön BK 5 0
Moa Blomquist Notvikens IK 5 0

My Jonsson. Bild från IFK:s hemsida

My Jonsson IFK Östersund 5 0
Molly Mårtensson IFK Östersund 4 1
Rachel Holden IFK Östersund 3 0
Deborah Mokine Emerence IFK Östersund 1 0
Elin Mårs IFK Östersund 1 0
Elisabeth Appelqvist IFK Östersund 1 0
Emelie Eriksson IFK Östersund 1 0
Hanna Eriksson IFK Östersund 1 0
Johanna-Louise Pålsson IFK Östersund 1 0
Lisa Ederwall IFK Östersund 1 0

Skytteliga div 2 herrar

Oskar Nordlund IFK Timrå 29 0
Jack Green Bodens BK FF 28 6
Justice Tetteh Komey IFK Luleå 23 0
Fredrik Johansson Täfteå IK 22 5
Adrian Borostean Kramfors-Alliansen 18 2
Joel Edström Piteå IF FF 16 4

Bild Lewis Baker från IFK:s hemsida

Lewis Baker IFK Östersund 16 3
Cihan Sener Hudiksvalls Förenade FF 12 0
Gustav Rönnbäck Wallin Piteå IF FF 12 0
Per Lööf Hudiksvalls Förenade FF 12 1
Andreas Smedbakken Hudiksvalls Förenade FF 11 0
Gustav Nordh Piteå IF FF 11 0
Sam Alderson Ytterhogdals IK 11 0
Sumaili Cissa Ytterhogdals IK 11 3
Jordan Blinco Ytterhogdals IK 10 0
Moses Duckrell Friska Viljor FC 10 0
David Kuba-Kuba Ytterhogdals IK 9 0
Yusuph Soka Abasi Asedi IFK Östersund 8 0
Aaron Spear IFK Östersund (1), Gällivare Malmbergets FF (6) 7 0
Felix Nordin IFK Östersund 6 1
Henrik Dillner IFK Östersund 6 0
Alexander McBurnie Ytterhogdals IK 5 0
Sebastian Stenqvist Ytterhogdals IK 5 0
Romeo Akinola IFK Östersund 4 0
Aaron Oakley Ytterhogdals IK 2 0
Christopher Manangu Ytterhogdals IK 2 0
Joshua Richards IFK Östersund 2 0
Per Olofsson IFK Östersund 2 0
Tobias Sundström IFK Östersund 2 0
Anton Rapp IFK Östersund 1 0
Dquame Copeland Ytterhogdals IK 1 0
Lewis Whiteley IFK Östersund 1 0
Matthew Keogh Ytterhogdals IK 1 0
Max Bergqvist IFK Umeå 1 0
Niclas Gabrielsson IFK Östersund 1 0
Oliver Harrison IFK Östersund 1 0
Robert Bourne Ytterhogdals IK 1 0
Thomas Moore Ytterhogdals IK 1 0
Viktor Ageskär IFK Östersund 1 0




Skytteliga div 2 damer

Sanne Pettersson Härnösands SK 29 0
Linnea Strand Härnösands SK 20 0
Emma Wessling Härnösands SK 19 0
Lina Vestin Härnösands SK 17 6
Alma Davis Härnösands SK 14 0


Bilden: Karin Jonasson från Opes hemsida
Karin Jonasson Ope IF 14 1
Angelica Häreby Brunflo FK 12 1
Sanna Bergström Älmqvist Heffnersklubbans BK 12 0
Emmelie Sefastsson Brunflo FK 11 0
Joanna Wallgren Härnösands SK 11 0
Tova Olsson IFK Timrå 11 0
Ella Backman Ope IF 10 0
Linnéa Jensen IFK Timrå 9 0
Emma Sjölén Heffnersklubbans BK 8 0
Wilma Sundin Alnö IF 8 0
Emma Wikstrand IFK Östersund 2 7 1
Emilia Persson Krokom/Dvärsätts IF 6 0
Fanny Sterner Brunflo FK 6 0
Isabelle Saarinen Heffnersklubbans BK 6 0
Olivia Strand Härnösands SK 6 0
Rosie Nilsson IFK Timrå 6 0
Tilda Wärulf Selånger FK 2 6 0
Zoe Tomley Alnö IF 6 2
Agnes Hurtig Edlund Heffnersklubbans BK 5 0
Alicia Holmberg Selånger FK 2 5 0
Beata Eriksson Ope IF 5 0
Erika Engblom Alnö IF 5 0
Mikaela Jensen IFK Timrå 5 0
Nike Hansson Brunflo FK 5 0
Sofia Löfstrand Ope IF 5 0
Elisabeth Appelqvist IFK Östersund 2 4 0
Engelina Nygren Heffnersklubbans BK 4 0
Erica Persson IFK Timrå 4 0
Jonia Henriksson IFK Timrå 4 0
Lena Lindström Ope IF 4 0
Olivia Åsberg Heffnersklubbans BK 4 0
Tilde Norlander Brunflo FK 4 0
Wilma Engström Ope IF 4 0
Amanda Sjöö Ope IF 3 0
Cornelia Hallman Krokom/Dvärsätts IF 3 0
Deborah Mokine Emerence IFK Östersund 2 3 0
Elina Jonsson Heffnersklubbans BK 3 0
Emmie Björklund Selånger FK 2 3 0
Hanna Eriksson IFK Östersund 2 3 0
Julia Eklund Krokom/Dvärsätts IF 3 0
Julia Elvbo IFK Östersund 2 3 0
Madelene Norman Häggenås SK 3 0
Rebecca Lilja Häggenås SK 3 0
Ronja Forsberg Krokom/Dvärsätts IF 3 0
Agnes Söderberg IFK Timrå 2 0
Astrid Månsson Selånger FK 2 2 0
Blossom Davis Härnösands SK 2 0
Elin Mårs IFK Östersund 2 2 0
Erica Martinsson Brunflo FK 2 1
Erika Dahlin Häggenås SK 2 1
Fanny Selin Heffnersklubbans BK 2 0
Jennie Edström IFK Timrå 2 0
Josefin Håkansson IFK Östersund 2 2 1
Linda Markevärn Härnösands SK 2 0
Liv Lundström Lundin Heffnersklubbans BK 2 0
Patricia Häreby Brunflo FK 2 0
Rachel Holden IFK Östersund 2 2 0
Rebecka Kämpedal Häggenås SK 2 0
Thelma Bergkvist Heffnersklubbans BK 2 0
Therese Stjerna Ope IF 2 0
Wilma Engelin Krokom/Dvärsätts IF 2 0
Angelica Forsberg Krokom/Dvärsätts IF 1 0
Celina Byrén Heffnersklubbans BK 1 0
Clara Laajanen Alnö IF 1 0
Elin Larsson Ope IF 1 0
Elin Petersson Häggenås SK 1 0
Emelie Brundin IFK Timrå 1 0
Emilia Svedberg Häggenås SK 1 0
Emma Larsson Ope IF 1 0
Emma Pettersson Alnö IF 1 0
Emma Sarkkinen Alnö IF 1 1
Felicia Jonsson Ope IF 1 0
Femke Golverdingen IFK Östersund 2 1 0
Fionida Rexhaj IFK Timrå 1 0
Frida Andersson Härnösands SK 1 0
Hanna Karlsson Krokom/Dvärsätts IF 1 0
Ida Jakobsson Häggenås SK 1 1
Jane Olofsson Krokom/Dvärsätts IF 1 0
Johanna Broman Heffnersklubbans BK 1 0
Johanna Sahlin Brunflo FK 1 0
Kajsa Olsson-Holten Krokom/Dvärsätts IF 1 0
Linn Haglund Heffnersklubbans BK 1 0
Lisa Ederwall IFK Östersund 2 1 0
Magda Aspholm IFK Östersund 2 1 0
Maja Lundahl Alnö IF 1 0
Maria Andersson Häggenås SK 1 0
Matilda Svensson IFK Timrå 1 0
Mikaela Johansen-Moen IFK Timrå 1 0
Natalie Olsson Brunflo FK 1 0
Nellie Häggberg Selånger FK 2 1 0
Olivia Olofsson IFK Timrå 1 0
Pernilla Roos Brunflo FK 1 0
Rebecca Sjöö Brunflo FK 1 0
Saga Karlsson Alnö IF 1 0
Selma Bengtsson Ope IF 1 0
Sofia Bergner Krokom/Dvärsätts IF 1 0
Sofia Nyström Brunflo FK 1 0
Stella Rodling Swanberg IFK Östersund 2 1 0
Tilde Mathiasson Alnö IF 1 0
Wilma Edman Selånger FK 2 1 0
Åse Perman IFK Östersund 2 1 0


Skytteliga div 3 Mellersta Norrland

Niklas Norman Iggesunds IK 21 1
Rasmus Engström Arnäs IF 21 3


Bildresultat för John Eriksson Alsens IF fotbollz.seBilden: John Eriksson,, Alsen till vänster

John-Henrik Eriksson Alsens IF 20 0
Niklas Andersson Frösö IF 16 2
Vasile Gujea Anundsjö IF 16 3
Ahmad Khreis Sund IF 15 1
Oscar Lidström Svartviks IF 14 0
Bleart Ugzmajli Kubikenborgs IF 13 4
Christoffer Nilsson Ihrén Frösö IF 12 0
Daniel Andersson Johansson Svartviks IF 11 1
Tom Bongay Anundsjö IF 11 0
Emil Hallberg Iggesunds IK 10 0
Jens Westin Arnäs IF 10 0
Semir Salia Sund IF 10 0
Alex Mårtensson Alsens IF 9 0
Anton Olofsson Frösö IF 7 4
Henrik Lööf Frösö IF 7 0
Anton Hybrink Lillhärdals IF 5 0
Patrik Lindgren Frösö IF 5 0
André Larsson Frösö IF 4 0
Adrian Andersson Alsens IF 3 0
Jesper Andersson Frösö IF 3 0
Jimmy Hernerud Alsens IF 3 0
Lars Sunnfors Frösö IF 3 0
Mattias Larsson Lillhärdals IF 3 1
Adam Prestjan Lillhärdals IF 2 0
Andreas Englund Alsens IF 2 0
Andreas Roos Frösö IF 2 0
Andrew Trant Widdicombe Lillhärdals IF 2 0
David Larsson Lillhärdals IF 2 0
Magnus Theodorsson Lillhärdals IF 2 0
Tobias Lundgren Alsens IF 2 0
Andreas Eriksson Frösö IF 1 0
Erik Johansson Alsens IF 1 0
Filip Englund Alsens IF 1 0
Fredrik Löfgren Frösö IF 1 0
Gabriel Leding Frösö IF 1 0
Love Öien Alsens IF 1 1
Oskar Jonasson Lillhärdals IF 1 0
Pelle Olofsson Anundsjö IF 1 0
Pierre Jäderberg Lillhärdals IF 1 0
Sebastian Rolandsson Alsens IF 1 0




Skytteliga div 3 damer

Wilma Engström Ope IF 2 16 2 (Tyvärr har vi ingen bild på Wilma Engström.)
Camilla Kjerstadius Järpens IF 9 0
Matilda Persson Elverum IFK Strömsund 9 1
Nadia Andersson IFK Strömsund 9 0
Monica Lenell Järpens IF 7 0
Nova Råstedt Svegs IK 6 0
Wilma Edström Ope IF 2 6 0
Erica Wallram Järpens IF 5 0
Karin Jonasson Ope IF 2 5 0
Mariell Bodin Hede /Vemdalen 5 0
Natalie Odén Svegs IK 5 0
Nina Rickardsson IFK Strömsund 5 0
Gunilla Ektander Hede /Vemdalen 4 0
Sofia Löfstrand Ope IF 2 4 0
Tina Forssén IFK Strömsund 3 0
Amanda Sjöö Ope IF 2 2 0
Anna Clark Ope IF 2 2 0
Anna Koivula IFK Östersund 3 2 1
Anneli Bodén Hede /Vemdalen 2 0
Camilla Svensson Hede /Vemdalen 2 0
Ella Stugvard Ope IF 2 2 0
Felicia Björkbacka Brunflo FK 2 2 0
Jenny Tander Järpens IF 2 0
Kristin Persson Elverum IFK Strömsund 2 0
Lena Lindström Ope IF 2 2 0
Lina Dillner Hede /Vemdalen 2 0
Nencia Fransson Järpens IF 2 0
Rachel Holden IFK Östersund 3 2 0
Stina Östman Hede /Vemdalen 2 0
Cecilia Lilja Hede /Vemdalen 1 0
Deborah Mokine Emerence IFK Östersund 3 1 0
Elin Edsvik IFK Strömsund 1 0
Ellen Jönsson IFK Östersund 3 1 0
Ellen Sjölund Ope IF 2 1 0
Elvira Eriksson Brunflo FK 2 1 0
Emma Åström IFK Strömsund 1 0
Erica Martinsson Brunflo FK 2 1 0
Fanny Sterner Brunflo FK 2 1 0
Felicia Jonsson Ope IF 2 1 0
Ida Dillner Hede /Vemdalen 1 0
Jenna Hermansson Ope IF 2 1 0
Jennifer Jönsson Brunflo FK 2 1 0
Lina Wikström IFK Strömsund 1 0
Linn Emilsson Ope IF 2 1 0
Linnea Mobärg Järpens IF 1 0
Louise Nenzén Ope IF 2 1 0
Louise Wagenius Ope IF 2 1 0
Lovisa Persson IFK Strömsund 1 0
Maja Wikström IFK Strömsund 1 0
Malva Zachrisson Svegs IK 1 0
Melinda Widén Ope IF 2 1 0
Michaela Bäckström Hede /Vemdalen 1 0
Michelle Johansson Järpens IF 1 0
Mimmi Ljungberg Svegs IK 1 0
Nike Hansson Brunflo FK 2 1 0
Nora Anjevall Ope IF 2 1 0
Nora Rihpa Hede /Vemdalen 1 0
Olivia Bodin Hede /Vemdalen 1 0
Rebecca Sjöö Brunflo FK 2 1 0
Sara Brandén Hede /Vemdalen 1 0
Sofie Nordin Järpens IF 1 0
Vilda Ahlstrand Järpens IF 1 0


Skytteliga div 4
Tony Edström Olsson Offerdals IF 16 1 (Tyvärr har vi ingen bild på Tony Edström Olsson)
Ali Shougar IFK Strömsund 15 0
Carl Larsson IFK Östersund 2 14 0
Oskar Stener IFK Östersund 2 14 7
Jakob Johnsson IFK Östersund 2 11 0
Jonas Lundqvist Ope IF 10 5
Petter Magnusson Järpens IF 10 2
Anders Wilsson Offerdals IF 9 0
Mikael Östling Stuguns BK 8 0
Filip Lindgren Ope IF 7 0
Jon Persson Alsens IF 2 7 1
William Johansson Offerdals IF 7 0
Nils Jonson Stuguns BK 6 0
Rahman Sadat Hede IK 6 0
Salim Haglund Ope IF 6 1
Carl Larsson IFK Östersund 2 5 0
Carl-Philip Strängby IFK Strömsund 5 2
Emil Ingerhed Opsal IFK Östersund 2 5 1
Martin Barsom Ope IF 5 0
Fernando Mesee IFK Strömsund 4 0
Fredrik Palmäng Esbjörnsson Tandsbyns FK 4 1
Henrik Nordenmar Tandsbyns FK 4 0
Joel Eriksson Ope IF 4 0
John-Henrik Eriksson Alsens IF 2 4 1
Marcus Nilsson Alsens IF 2 4 0
Mattias Edin IFK Strömsund 4 0
Niclas Schwartz Hede IK 4 1
Oliver Lundström IFK Östersund 2 4 0
Oluigbo Obioma Jude Brunflo FK 4 0
Oskar Frankl Järpens IF 4 0
Per Persson Offerdals IF 4 0
Petter Nachmanson Tandsbyns FK 4 0
Sebastian Andersson Offerdals IF 4 0
Amar Ramadan Omer Tandsbyns FK 3 0
Andreas Olofsson Stuguns BK 3 3
Arash Surosh Järpens IF 3 0
Carlos Andreas Lundkvist Ope IF 3 1
Elsid Metaj IFK Strömsund 3 0
Hampus Lindholm Alsens IF 2 3 1
Johan Bergquist Alsens IF 2 3 0
Jonas Andersson Stuguns BK 3 0
Marcus Odén Ope IF 3 0
Olov Roos Stuguns BK 3 0
Patrick Macharia Weru Järpens IF 3 0
Rasmus Österström Tandsbyns FK 3 0
William Nilsson Brunflo FK 3 0
Adrian Andersson Alsens IF 2 2 0
Alexander Yngve Tandsbyns FK 2 0
Ali Reza Evazadeh IFK Strömsund 2 0
Ali Taqwaei IFK Strömsund 2 0
Andreas Engström Järpens IF 2 0
Andreas Landén Offerdals IF 2 0
David Millner Ope IF 2 0
Edvard Vesterlund Brunflo FK 2 0
Edvin Johannesson Tandsbyns FK 2 0
Emil Kvarnlöf Offerdals IF 2 0
Isak Engström Offerdals IF 2 0
Jocky Kyabalema Ope IF 2 0
Karl Hägglund Stuguns BK 2 0
Magnus Engström Liljemark Hede IK 2 0
Mattias Jonsson IFK Östersund 2 2 0
Olle Forss Brunflo FK 2 0
Rickard Wiklöf Offerdals IF 2 1
Roger Isberg Svensson Alsens IF 2 2 0
Samuel Nygren Alsens IF 2 2 0
Simon Schindele IFK Östersund 2 2 0
Thomas Fetterplace Offerdals IF 2 0
Agust Lindgren Ope IF 1 0
Anders Olsson Järpens IF 1 0
Anders Wiklund Hede IK 1 0
Andreas Jakobsson Stuguns BK 1 0
Anton Olsson Tandsbyns FK 1 0
Anton Rapp IFK Östersund 2 1 0
Anton Sörlin IFK Östersund 2 1 0
Carl Andersson Järpens IF 1 0
Christoffer Fryklund Offerdals IF 1 0
Elis Sylla Sundin IFK Östersund 2 1 0
Fredrik Festin Tandsbyns FK 1 0
Geng Prakasit Namsawang IFK Strömsund 1 0
Hazem Almohamad Alhousein Hede IK 1 0
Isac André Lars Valentin From Tandsbyns FK 1 0
Jimmy Hernerud Alsens IF 2 1 0
Joakim Starkman Ope IF 1 0
Johannes Nick Jakobsson Järpens IF 1 0
Jonas Karlsson Tandsbyns FK 1 1
Joshua Mortimore IFK Östersund 2 1 0
Kalle Brissman Järpens IF 1 0
Khaled Almasri Stuguns BK 1 0
Kim Lundholm Festin Brunflo FK 1 0
Kisula Gaetan IFK Strömsund 1 0
Klas Norrsén Brunflo FK 1 0
Lars Nilsson Stuguns BK 1 1
Love Öien Alsens IF 2 1 1
Lucas Mário Johansson Tandsbyns FK 1 0
Magnus Bugge Forsberg Brunflo FK 1 0
Markus Kristensson Tandsbyns FK 1 0
Mattias Engström Alsens IF 2 1 1
Mattias Johansson Alsens IF 2 1 0
Mattias Norberg Brunflo FK 1 0
Mergim Krasniq Ope IF 1 0
Mohamed Abdelkarim Mohamed Hamid IFK Östersund 2 1 0
Mohammad Mirzai IFK Strömsund 1 0
Mohammed Mohammed IFK Strömsund 1 0
Niklas Nord Offerdals IF 1 0
Nils Sjödin Tander Brunflo FK 1 0
Okänd spelare Brunflo FK 1 0
Olle Andersson Stuguns BK 1 0
Oskar By Stuguns BK 1 0
Peter Tegnhed IFK Östersund 2 1 0
Petrus Mantu Kanga Stuguns BK 1 0
Richard Mugabo Stuguns BK 1 0
Robert Backström Stuguns BK 1 0
Robin Fryklund Offerdals IF 1 0
Samial Berhe Suma Järpens IF 1 0
Samson Berhe Brunflo FK 1 0
Simon Kvarnlöf Offerdals IF 1 0
Tobias Sundström IFK Östersund 2 1 0
Tobias Wiklund Ope IF 1 0
Tom Perman IFK Östersund 2 1 0
Tomas Leopold Brunflo FK 1 0
Tony Arnqvist Tandsbyns FK 1 0
Towik Ali Idris Järpens IF 1 0
Waldemar Hammarberg Offerdals IF 1 0

Skytteliga div 5
Oscar Strandeberg Dvärsätts BK 27 4 (Tyvärr har vi ingen bild på Strandeberg)
Lukas Vikberg Bräcke SK 18 1
Felix Persson Dvärsätts BK 17 0
André Larsson Frösö IF 2 10 0
Axel Davidsson Ås IF 9 0
William Nordell Bergs IK 9 0
Khaled Almasri Ragunda BK 8 0
Victor Edholm Hallens SK 8 0
Adam Björch Ås IF 7 2
Anton Landgren Hallens SK 7 3
Anton Nilsén Bergs IK 7 1
Elias Hallquist Bergs IK 7 0
Jesper Persson Bergs IK 7 0
Måns Moberg Bergs IK 7 0
Samson Berhe Norra Lits IF 7 0
Viktor Hansson Hallens SK 7 0
Mattias Lindstein Ragunda BK 6 0
Teo Fahlén Ås IF 6 0
Tobias Wiklund Ope IF 2 6 1
Zaman Rahimi Bräcke SK 6 1
Carlos Andreas Lundkvist Ope IF 2 5 1
David Millner Ope IF 2 5 0
Emanuel Nilsson Ås IF 5 0
Jonathan Nenzén Ope IF 2 5 0
Natnael Haile Mehari Fåkers IK 5 0
Niklas Moe Fåkers IK 5 2
Rudi Woxlägd Hallens SK 5 0
Victor Bodén Frösö IF 2 5 0
Andreas Gärdin Hyttsten Ås IF 4 0
Andreas Moe Fåkers IK 4 0
Anton Östling Dvärsätts BK 4 0
Carl Panoncillon Ope IF 2 4 0
Daniel Svensson Ås IF 4 0
Filip Lindgren Ope IF 2 4 0
Jonas Lundqvist Ope IF 2 4 0
Majed Saedi Ope IF 2 4 0
Morteza Amiri Ragunda BK 4 0
Andreas Engström Hallens SK 3 0
Andreas Fahlén Hallens SK 3 0
Antonio Campeanu Frösö IF 2 3 0
Christoffer Sjöqvist Dvärsätts BK 3 0
David Andersson Bergs IK 3 0
Emil Andersson Fåkers IK 3 0
Emil Wahlén Hallens SK 3 0
Enajat Ziaie Bräcke SK 3 0
Joakim Starkman Ope IF 2 3 0
Joel Skogelid Ragunda BK 3 0
Karl Ramberg Frösö IF 2 3 1
Marcus Odén Ope IF 2 3 0
Marcus Pottinen Hallens SK 3 1
Mossa Gholami Norra Lits IF 3 0
Rasmus Gundt Dvärsätts BK 3 0
Salim Haglund Ope IF 2 3 0
Calle Lindmalm Dvärsätts BK 2 0
Emanuel Lennartsson Hallens SK 2 0
Isak Strand Frösö IF 2 2 0
Jimmy Jonsson Fåkers IK 2 0
Joel Eriksson Ope IF 2 2 0
Jonas Holmqvist Fåkers IK 2 0
Lukasz Swist Bergs IK 2 0
Mahmoud Edan Ragunda BK 2 0
Martin Barsom Ope IF 2 2 0
Mohammad Abbas Khavari Dvärsätts BK 2 0
Mohammad Qalandari Ragunda BK 2 1
Mustafa Al-Kinani Norra Lits IF 2 0
Temesgen Mebrahtom Weldemihret Bräcke SK 2 1
Tobias Dillner Fåkers IK 2 0
Tony Nilsson Ragunda BK 2 0
Agust Lindgren Ope IF 2 1 0
Alfonso Santos Da Cruz Edfeldt Frösö IF 2 1 0
Alfred Brugge Frösö IF 2 1 0
Amanullah Nabizada Frösö IF 2 1 0
Amin Magsoudy Fåkers IK 1 0
Amir Mohammad Sedaghat Fåkers IK 1 0
Andreas Engberg Fåkers IK 1 0
Andreas Hörnfeldt Bergs IK 1 0
Andreas Roos Frösö IF 2 1 0
Anton Jonsson Norra Lits IF 1 0
Barry Badesire Ope IF 2 1 0
Benjamin Kayankarn Karlsson Ås IF 1 0
Billy Gihuri Ope IF 2 1 0
Clement Kabogoza-Musoke Dvärsätts BK 1 0
Daniel Holmblad Fåkers IK 1 0
Edvin Rasteby Ope IF 2 1 0
Elias Dillner Bergs IK 1 0
Emil Berggren Frösö IF 2 1 0
Emil Gabrielsson Norra Lits IF 1 1
Emil Moberg Bergs IK 1 0
Filip Nykvist Ope IF 2 1 0
Hadi Korki Ragunda BK 1 0
Hugo Enfors Ope IF 2 1 0
Hugo Olsson Frösö IF 2 1 0
Hussien Azzam Ås IF 1 0
Isac Amrén Ragunda BK 1 0
Isak Boije Ope IF 2 1 0
Ismail Nuradeen Mohammed Bräcke SK 1 0
Javad Ebrahimi Bräcke SK 1 0
Jerk Sjöberg Ås IF 1 0
Jesper Jacobsson Hallens SK 1 0
Jocky Kyabalema Ope IF 2 1 0
Jonas Eriksson Hallens SK 1 0
Kalle Jakobsson Hallens SK 1 0
Kenneth Boije Fåkers IK 1 0
Lars Sunnfors Frösö IF 2 1 0
Marcus Albertsson Hallens SK 1 0
Martin Eriksson Ås IF 1 0
Mathias Björch Frösö IF 2 1 0
Mathias Lundkvist Dvärsätts BK 1 0
Melker Winqvist Bergs IK 1 0
Mergim Krasniq Ope IF 2 1 0
Mishark Zubis Michael Frösö IF 2 1 0
Mohamad Fataloun Bräcke SK 1 0
Mohamed Nuradeen Mohammed Bräcke SK 1 0
Mohammad Ali Hussaini Dvärsätts BK 1 0
Morad El-Gammoudi Ragunda BK 1 0
Mudasir Omer Mohammed Bergs IK 1 0
Murtaza Mohamedi Bräcke SK 1 0
Murteza Heidari Dvärsätts BK 1 0
Olle Ackeflo Dvärsätts BK 1 0
Patrik Berg Fåkers IK 1 0
Pontus Hällberg Ope IF 2 1 0
Rasmus Eriksson Bergs IK 1 0
Robin Hugosson Ås IF 1 0
Robin Persson Fåkers IK 1 0
Robin Sund Bergs IK 1 0
Seyed Meysam Hussaini Norra Lits IF 1 0
Thomas Mebrahtu Haile Norra Lits IF 1 0
Yonas Beyene Paulos Norra Lits IF 1 0



Skytteliga div 6 uppfllyttningsserie
Eraninus Awung Nkem United Östersund FC 4 0 (Tyvärr har vi ingen bild på Eraninus Awung Nkem)
Ahmat Moubarak Abdallah ÖFK Cosmos 3 0
Jonny Åke Larsson Svegs IK 2 1
Mohsen Ahmadihajikhosh ÖFK Cosmos 2 0
Mostafa Haidari Svegs IK 2 0
Victor Kröjs Svegs IK 2 0
Abdallah Youssouf Mahamat ÖFK Cosmos 1 0
Ahmed Fahed Abdi United Östersund FC 1 0
Alan Mesir ÖFK Cosmos 1 0
Ayham Yabrak United Östersund FC 1 0
Hazem Almohamad Alhousein Hede/Vemdalen 1 0
Lars Anders Nilsson Hede/Vemdalen 1 0
Rahman Sadat Hede/Vemdalen 1 0
Robin Bramsered ÖFK Cosmos 1 0
Saleh Abakar Yahya ÖFK Cosmos 1 0
Taher Alizadeh Svegs IK 1 0
Wahid Ahmady United Östersund FC 1 0


Källa: Fotbollsförbundet

 
 
Sök på fotbollz.se
   
  Futsal lördag - söndag  
  av Haldo Jonsson | Idag - 09:56  
   
  Läs mer...  
 


 
  Spelschema för allsvenskan nästa år  
  av Haldo Jonsson | Igår - 16:10  
 

ÖFK inleder mot Svenska mästarna

 
  Läs mer...  
 


 
  Ken Sema från start  
  av Haldo Jonsson | 10 Dec 2018 - 23:30  
 

 
  Läs mer...  
 


 
  Tankar av Lars Larsson  
  av Lars Larsson Stockholm | 10 Dec 2018 - 22:57  
 

 
  Läs mer...  
     
 
Nyhetsarkiv
10 Dec 2018 - 16:29 Daniel Kindberg fortsätter som tidigare
10 Dec 2018 - 09:55 ÖFK nära kontrakt med flera spelare
9 Dec 2018 - 23:07 Dystert och märkligt rekord
8 Dec 2018 - 23:20 Ytterhogdal värvar från div 1
8 Dec 2018 - 22:58 Från J/H till Västerbotten
8 Dec 2018 - 11:46 Bara vinster för ÖFK i Swedish Esports League
7 Dec 2018 - 11:57 ÖFK breddar
6 Dec 2018 - 19:13 Hemvändare till ÖFK
6 Dec 2018 - 12:57 Futsal DM lördag
5 Dec 2018 - 10:08 Vem vinner Svenska cupen 2019?
5 Dec 2018 - 10:05 Så här slutar allsvenskan 2019?
5 Dec 2018 - 09:37 Tisdagsmatcher
4 Dec 2018 - 17:00 Inget Häcken för Dennis Widgren
4 Dec 2018 - 16:32 Miljonregn tack vare Ghoddos
4 Dec 2018 - 09:40 Färre som vill jobba ideellt - är det snart krisläge?
3 Dec 2018 - 16:15 Landslagsmän från ÖFK - igen
3 Dec 2018 - 16:13 Svenska cupen är lottad.
2 Dec 2018 - 17:17 Mål av Modou Barrow
29 Nov 2018 - 14:56 Fastställd seriesammansättning - division 1 damer 2019
29 Nov 2018 - 14:54 Förslag på seriesammansättning - division 2 herrar 2019
 
 
 
Herrar
av: Heja Fotboll | Igår - 09:58
Okej. Hahaha. Hängde inte med
Övrigt
av: Stavre | 10 Dec 2018 - 16:13
Offerdal bör skickas till Div
15
kommentarer
ÖFK nära kontrakt med flera spelare
av Martin Nylander - Haldo Jonsson | 10 Dec 2018 - 09:55
Martin Nylander har pratat med Ia
7
kommentarer
Daniel Kindberg fortsätter som tidigare
av Haldo Jonsson | 10 Dec 2018 - 16:29
Efter många turer har nu Niklas J
6
kommentarer
Så här slutar allsvenskan 2019?
av Haldo Jonsson | 5 Dec 2018 - 10:05
Tufft för ÖFK, men....
4
kommentarer
Futsal DM lördag
av Haldo Jonsson | 6 Dec 2018 - 12:57
3
kommentarer
Spelschema för allsvenskan nästa år
av Haldo Jonsson | Igår - 16:10
ÖFK inleder mot Svenska mästarna
 
 Skrivet den Mån 12 Nov 11:30
fotbollz.se på Facebook